השיחות למוקד 100 נותקו שוב ושוב

הראשונים שהגיעו לחלץ את התיירים האמריקנים שנקלעו לניסיון לינץ' בחברון לא היו אנשי כוחות הביטחון אלא אזרחים, אנשי ההצלה של יו"ש. הסיבה: השיחות שעשה חברם של התיירים למוקד 100 של המשטרה פשוט נותקו

התיירים הצעירים מארה"ב שניצלו מהלינץ' בחברון, ניסו להזעיק עזרה מהרגע הראשון, אבל התקשו ליצור קשר עם המשטרה. הצעירים, שאינם דוברי עברית, התקשרו לחבר בירושלים, והוא חייג בשיחת ועידה למוקד 100, אך פעם אחר פעם השיחות נותקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתה צריך ניידת אדוני?", שאלה מוקדנית המשטרה את פאיז אבו חמדייה, פלסטיני תושב חברון שחילץ את התיירים הצעירים מההמון הזועם והבריח אותם לתוך ביתו, "אתה צריך סיוע משטרתי כרגע?", אלא שאז השיחה נותקה והמוקדנית ירדה מהקו.

אחרי מספר שיחות למוקד 100 הועברה השיחה למחוז ש"י. דקות ארוכות המשיכו לעבור, הכוחות עדיין לא הגיעו. הראשונים להגיע אל התיירים לא היו אנשי כוחות הביטחון, אלא אזרחים, אנשי ההצלה והביטחון של יו"ש, אליהם הצטרפו הכוחות לאחר מספר דקות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מרגע קבלת הדיווח על האירוע, כוחות הצבא הגיעו במהירות האפשרית לנקודה. כבכל אירוע, גם האירוע הזה יתוחקר".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "פניות התקבלו במספר מוקדים במקביל, אז החלו בתיאום בין המוקדים ובפעולות לאיתור הבית שבו שהו התיירים. הודות למאמץ המשולב חולצו התיירים בשלום. עם זאת, האירוע מתוחקר וככל שיידרש יופקו ממנו לקחים".