פצוע מחברון: צעקו "יהודים" ותקפו

אחד התיירים החרדים-אמריקנים שנקלע לניסיון הלינץ' בעיר שחזר את רגעי האימה: "רצינו ללכת להתפלל במערת המכפלה ותעינו בדרך. מצאנו את עצמנו באמצע ההמון, שהחל ליידות אבנים, לבנים וסלעים על המכונית. עשו את זה כי אנחנו יהודים". 2 נפצעו קל באירוע

ניסיון הלינץ' בבני הישיבה בחברון: אחד מחמשת הצעירים האמריקנים שכותרו על ידי עשרות פלסטינים בשכונת ג'בל ג'והר בחברון שחזר הערב (חמישי) את רגעי האימה. "רצינו ללכת להתפלל במערכת המכפלה, טעינו בדרך ומצאנו את עצמנו בלב המון ערבי", סיפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הם התחילו לזרוק אבנים, לבנים וסלעים על המכונית וכשהצלחנו לצאת הם הקיפו אותנו וצעקו 'יהודים, יהודים'", תיאר הצעיר. "אז אחד הערבים בא ואמר 'בואו איתי'", התייחס בן הישיבה לתושב המקום שהציל את חייהם.

חמשת הצעירים מצאו מקלט בביתו של תושב השכונה במעלה גבעה עד להגעת כוחות הביטחון. "נכנסנו לבית ובתחתית הגבעה ראיתי שהמכונית בוערת", סיפר. "אחרי חצי שעה הגיעו כוחות הביטחון, לקחו אותנו החוצה וברוך השם אנחנו עדיין חיים".

הפלסטיני שהחביא את החמישה בביתו הוא גם זה שיצר קשר עם קציני המינהל האזרחי והם הזעיקו למקום את כוחות הביטחון. כוחות גדולים מאוד של צבא, משטרה ומשמר הגבול הגיעו לשכונה והצליחו לחלץ את הנוסעים.

שניים מהנוסעים נפגעו מאבנים ומשברי זכוכית וקיבלו טיפול רפואי במקום, אך סירבו להתפנות לבית חולים. עם כניסת הכוחות החלו הפרות סדר ועימותים ומספר מתפרעים נפגעו מירי גז מדמיע.