בעקבות הפיגועים: תגבור כוחות ב-443 ובירושלים

בדיון ביטחוני שהתקיים בלשכת נתניהו, הוחלט לתגבר את האבטחה בציר לירושלים בעקבות שורת פיגועי הטרור. גם בירושלים יוספו שתי פלוגות מג"ב ומאות שוטרים. נתניהו: "המדיניות היא אפס סובלנות ליידוי אבנים ואפס סובלנות לטרור"

ציר 443, ארכיון (חדשות 2)

בעקבות שורת פיגועי הטרור שהתרחשו בעת האחרונה בכביש 443 כינס הבוקר (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון ביטחוני שבו הוחלט לתגבר כוחות בציר ולהוסיף אמצעי מודיעין ותצפית. בישיבה השתתפו שר הביטחון יעלון, השר לביטחון הפנים ארדן, שר המודיעין והתחבורה כץ, שרת המשפטים שקד, ראש השב"כ יורם כהן וגורמים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו הבהיר למשתתפים כי הוא אינו מוכן לקבל מצב של יידוי אבנים וזריקת בקבוקי תבערה על ציר מרכזי לירושלים, כמו גם בתוך הבירה. "המדיניות שלנו היא אפס סובלנות ליידוי אבנים ואפס סובלנות לטרור", הבהיר ראש הממשלה.

"המדיניות - אפס סובלנות לטרור" (רויטרס)

במסגרת הצעדים שבהם הוחלט לנקוט, ראש הממשלה הורה על תגבור כוחות בציר 443 ובאיו"ש, ועל הוספת אמצעי תצפית ומודיעין. בנוסף, נבחנת האפשרות להציב מצלמות ותאורה לאורכו של כל כביש 443. בירושלים יוספו שתי פלוגות מג"ב וכ-400 שוטרים.

בשל הקושי של מערכת המשפט להתמודד מול קטינים המיידים אבנים, הוחלט במהלך הדיון כי ייבחנו גם שינויי הוראות הפתיחה באש לעבר מיידי אבנים ובקבוקי תבערה המסכנים את הנהגים בציר, וכן קביעת עונשי מינימום שייקבעו בחוק. "יש להפחית באופן משמעותי את האירועים", סיכם נתניהו.