חייל הוחזק במקלט מוזנח בידי אביו

חייל צה"ל, שמצבו הנפשי הידרדר במהלך שירותו הצבאי, הוחזק על ידי אביו במקלט מוזנח מתחת לביתו. בצה"ל החליטו לאחרונה לפטור את החייל משירות בשל מצבו, ואף החליטו שלא להעמידו לדין על עריקותו. סנגורו: "הוא נקלע למצוקה משמעותית"

חייל צה"ל הוחזק בידי אביו במקלט מוזנח בבניין בו התגוררו, זאת בשל מצבו הנפשי. לאחרונה, החליטו בצבא לפטור את החייל משירות ולסגור את התיק שנפתח נגדו בגין עריקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ב-22 ביולי הותאם לחייל פרופיל 21 בגין מצוקה נפשית, לאחר שבחודשים האחרונים התפרצה אצלו מחלת נפש. הוא סובל מהפרעה טורדנית כפייתית, ממחשבות שווא, מעיוות המציאות, תולש את שיערות גופו וחושב רבות על אובדנות.

"בשל מצבו, הוחזק החייל על ידי אביו במקלט מוזנח בבניין המגורים של האב בדרום, בתנאים מחפירים וללא מקורות תמך או שיקום למצבו", ציין עורך הדין עידן פסח ממשרד כץ, קוזניץ, פסח ושות', בפנייה הדחופה לפרקליטות הצבאית, וטען כי מצבו לא מאפשר העמדה לדין.

משפחתו של החייל עברה בשנים האחרונות משבר קשה, אשר במהלכו נפרדו הוריו, ואביו לקה בסכיזופרניה. סנגורו ביקש מהצבא שלא להעמידו לדין, לאחר שמספר פעמים הוא ערק מהשירות.

"מצבו הנוכחי של החייל אינו מאפשר העמדתו לדין פלילי", הוא טען. "מצבו מסוכן והוא חשוף להידרדרות מידית אם יישלח לכליאה במתקן צה"ל או יועמד בפני הליך פלילי או משמעתי". מדובר בחייל שהתגייס בדצמבר 2013 לתפקיד של עובד רס"ר, ובמשך שנה וחצי שירת בצורה חלקית ביותר, ונעדר מהשירות לתקופות שונות ביותר מ-10 הזדמנויות.

לפני מספר ימים הודיעה הפרקליטות הצבאית שלא תעמיד את החייל לדין. "לאור מכלול נסיבותיו האישיות והרפואיות החריגות ובשים לב לחוות הדעת הנפשיות, פרקליט עריקים הורה על סגירת התיק", ציינו במכתבם.

"מדובר במקרה מיוחד במינו של חייל שנקלע למצוקה משמעותית במהלך שירותו הצבאי וערק מן השירות לתקופה ארוכה", ציין עורך דינו. "אנו מברכים על החלטת צה"ל להיעתר לבקשתנו להימנע מהעמדתו לדין פלילי ולסגור את התיק לחלוטין".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני