חשש: צעיר יהודי ניסה להצטרף לדאע"ש

במשרד החוץ עקבו בימים האחרונים אחר צעיר בן 21 שנסע בשבוע שעבר לטורקיה במטרה לעבור משם לסוריה - ולחבור לשורות ארגון המדינה האסלאמית. בסיוע שלטונות טורקיה, אותר הצעיר הישראלי בעיר סמוכה לגבול הסורי - והיום הוא הוחזר לישראל

הניסיון להצטרף לשורות ארגון הטרור סוכל (רויטרס)

צעיר יהודי ניסה להצטרף לדאע"ש: בסוף השבוע התקבלה פנייה במשרד החוץ ממשפחה ישראלית בדבר בן משפחה שטס לכרתים בדרכו לסוריה. על פי מידע שהמשפחה דלתה מהתכתבויות באינטרנט עם הצעיר, עלה חשש אמיתי שהוא יצטרף "לכוחות האקטיביסטיים" של דאע"ש. מדובר על ישראלי בן 21 שהוריו הינם האפוטרופוסים החוקיים עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי המידע שהתקבל במשרד החוץ, הצעיר הישראלי טס מכרתים לאיזמיר שבטורקיה - ומשם המשיך לעיר אדנה שבדרום המדינה. לאחר מכן, המשיך לעיר איסקנדריון הנמצאת בסמוך לגבול עם סוריה.

בשיתוף עם אינטרפול ישראל, פעל משרד החוץ באמצעות השגרירות באנקרה והקונסוליה באיסטנבול לאיתור האזרח הישראלי והשבתו. בסיוע של השלטונות הטורקים, הצליחה משטרת איסקנדריון לאתרו ולהשיבו לבני משפחתו אשר הגיעו למקום. הצעיר הישראלי הגיע היום לישראל בליווי משפחתו.

"מדובר במקרה מורכב ומדאיג", סיפרה מנהלת המחלקה לישראלים בחו"ל, אילנה רביד. "אך בעזרת העבודה הדיפלומטית של הנציגים הישראלים בטורקיה, ורצונם הטוב של השלטונות הטורקים, היה סוף טוב לפרשה".