ג'נין: לוחם ימ"מ נפצע, בית מבוקש נהרס

במהלך פעילות משותפת של כוחות צה"ל, מג"ב ושירות הביטחון הכללי למעצר בכיר חמאס בג'נין, נפצע לוחם מג"ב ונלקח באמצעות מסוק לבית החולים. בית המחבל נהרס. נבדקת האפשרות שהלוחם נפצע מאש כוחותינו

לוחם ימ"מ נפצע אמש (שני) בינוני במהלך פעילות מבצעית בג'נין למעצר מבוקשים במחנה הפליטים בעיר. מסוק הוקפץ לזירת האירוע על מנת לפנות את הלוחם לטיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה. נבדקת האפשרות שהלוחם נפגע מאש כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ג'נין, הלילה

הלוחם נפצע במהלך מבצע מעצרים של שירות הביטחון הכללי והימ"מ. על פי מקורות פלסטינים, האירוע התרחש בסמוך לביתו של ראש הג'יהאד האסלאמי בגדה, באסם סעדי ובבית משפחתם של האחים מג'יד ועלא אבו אל הייג'א, המבוקשים אף הם בישראל.

מבית החולים רמב"ם נמסר כי הפצוע נקלט בתחילה בחדר הלם כשהוא בהכרה מלאה. לאחר ביצוע בדיקות סי טי ובדיקות נוספות הוא הועבר לחדר ניתוח לטיפול בפציעה בפלג גופו תחתון, וכעת מצבו מוגדר בינוני ויציב.

 

מדובר צה"ל נמסר כי הבית בו נחשד כי שהה המבוקש נהרס וכי בזמן מבצע המעצרים התפתחה הפרת סדר במהלכה מאות פלסטינים יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה ומטענים לעבר הכוחות. לפני שעה קלה יצאו כוחות הביטחון מגזרת הארוע. 

חמושים ירו לעבר הכוחות. ג'נין

לטענת הפלסטינים, ביתם של בני משפחת אל היג'א נהרס עלי ידי כוחות הביטחון, וכי במהלך הפעילות נעצר גם איברהים ג'אבר, המשמש כמפקד בכיר בחמאס במחנה הפליטים בעיר. עוד נטען בצד הפלסטיני כי ישנם נפגעים כתוצאה מהפעילות באזור. בשלב זה לא ידוע מה עלה בגורל המבוקש שביתו נהרס.

בהכנת הידיעה השתתף ירון שניידר.