אחותו של הילד מנבי סלאח: "מה כבר יכול לעשות ילד קטן עם יד שבורה?"

יומיים לאחר התקרית בה נראים פלסטינים תושבי הכפר הסמוך לרמאללה מכים חייל צה"ל שניסה לעצור ילד שיידה לכאורה אבנים לעברו, משפחת הילד מדברת. "החייל הפעיל הרבה יותר מדי כוח", טוענת אחותו, שתועדה מכה את החייל. "לא יכולתי לעמוד מנגד". השרה רגב: "ביזיון שככה מכים חייל. לשנות נהלי הפתיחה באש"

התקרית בכפר הפלסטיני נבי סלאח ממשיכה לחולל סערה: בתקרית, שהתרחשה בסוף השבוע האחרון, תועדה חבורת פלסטינים מכה חייל צה"ל לאחר שעצר ילד שיידה לכאורה אבנים לעברו ולעבר חבריו לכוח. אמו ואחותו של הילד, שנראות מכות את החייל בסרטון, יוצאות להגנתו - וטוענות שכלל לא זרק אבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא יכולה לעמוד מנגד ולראות את אחי על סף מוות", סיפרה אחותו של הילד, עהד תמימי. "ברור שאלך לעזור לו. החייל הפעיל הרבה יותר מדי כוח. זה ילד קטן עם יד שבורה, מה הוא כבר יכול לעשות?", תהתה הילדה.

(רויטרס)

"אני אמא, אם חייל תוקף ילד קטן ועושה לו משהו אני אעשה הכל כדי להוציא את הבן שלי מידי החייל ולשחרר אותו"‎, סיפרה נרימאן תמימי, אמו של הילד. זו אינה הפעם הראשונה שבני משפחת תמימי מעורבים באירועים שכאלה. בעבר תועדה הילדה עהד תמימי בתקריות דומות מול חיילי צה"ל בשטחים.  

בצה"ל, טוענים מנגד, כי הילד שהתכוונו החיילים לעצור, הופלל ע"י כוח תצפית כזורק אבנים - ולפיכך הוחלט לעצור אותו: "בעת ביצוע מעצרו של הנער, התפתחה פרובוקציה אלימה של מספר פלסטינים, בהם נשים וילדים. לנוכח החיכוך האלים, החליט מפקד הגזרה לחדול מביצוע המעצר".שרת התרבות והספורט, מירי רגב, הגיבה בחריפות לסרטון בו נראה החייל מוכה - וקראה לשר הביטחון לשנות את נהלי הפתיחה באש באופן מיידי: "הזדעזעתי לראות הבוקר את הסרטון של פלסטיניות מכות חייל צה"ל. לא יתכן שהחיילים שלנו ישלחו למשימות עם ידיים קשורות מאחורי הגב, זה פשוט ביזיון!".

"כל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל צריך לדעת שדמו בראשו", הבהירה רגב. "צריך לקבוע מיד שחייל שמותקף רשאי להשיב אש - נקודה".