פיגוע ירי בשומרון: ישראלי נפצע קל

הטרור ביהודה ושומרון נמשך: ישראלי דיווח על אש שנפתחה לעברו מרכב סמוך לצומת קדומים. הוא הגיע בעצמו לבסיס סמוך ומשם פונה לבית החולים. "זה כמו רולטה רוסית, אין פה ביטחון", אמר. ראש מועצת שומרון: "דרוש שינוי מדיניות"

הרכב שנפגע, היום

גל הטרור לא נפסק: אזרח ישראלי דיווח היום (ראשון) כי אש נפתחה לעבר מכוניתו בשעה שנסע בציר סמוך ליישוב קדומים שבשומרון. הנהג נפצע קל בידו מרסיסים, הוא המשיך בנסיעה לבסיס צה"ל הנמצא בקרבת מקום שם קיבל טיפול רפואי. בהמשך פונה לבית החולים מאיר בכפר סבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בירי שבוצע ככל הנראה ממכונית חולפת מסוג פיאט פונטו שצבעה לבן, הנושאת לוחית זיהוי ישראלית. על פי החשד, המפגעים שפתחו באש באזור צומת ג'ת - נמלטו לכיוון ציר גלעד. כוחות צה"ל מבצעים באזור סריקות.

"איך אנחנו חיים פה", אמר הנהג הפצוע מבית החולים. "אין ביטחון בכלל בכבישים, זה כמו רולטה רוסית - אתה נוסע בכביש ופתאום יורים עליך. אני אזרח מדינת ישראל, ואני רוצה להרגיש בטוח במדינה שלי".

"צריך להיות כאן שינוי מדיניות, לא יכול להיות שהממשלה תכבול את ידי צה"ל ולא תאפשר לו להגן על האזרחים וזו בדיוק המציאות שמתרחשת כאן", אמר ראש מועצת שומרון יוסי דגן. "בדיוק במקום בו אירע הפיגוע היה בעבר מחסום שהוסר כדי 'לא להפריע לשגרת החיים של הערבים'. אם המחסום היה שם היום הפיגוע הזה היה נמנע".

שמשת הרכב

ממד"א נמסר כי סמוך לשעה 12:57 התקבל הדיווח הראשוני במוקד על הירי שבוצע לעבר רכבו של האיש. חובשים ופרמדיקים של מד"א בשיתוף כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ראשוני לנהג (46) כשהוא במצב קל עם פצעי ירי בגפיים. הוא הועבר באמבולנס לטיפול בבית החולים.

חיילים נמצאים במקום

הירי היום מצטרף לשורה של אירועים אלימים שנרשמו בעת האחרונה ביהודה ושומרון: רק אתמול, דקות ספורות לפני השעה חצות נפצע חייל צה"ל באורח קל לאחר שרכב פלסטיני ניסה לפגוע בו סמוך לחברון.

על פי תחקיר האירוע, הרכב הפלסטיני נע במהירות לעבר עמדת שמירה הממוקמת בסמוך לצומת הכבשים שבה עמדו מספר חיילים. הנהג הצליח לפגוע באחד מהם, שלמרבה המזל נפצע קל בלבד. הכוח הגיב בירי אולם נהג הרכב הצליח להימלט לכיוון חברון.