תיעוד חדש מהשבי: שליט עם בכיר חמאס שחוסל

הארגון מפרסם פרטים חדשים על חטיפת הדר גולדין ז"ל ב"יום שישי השחור" ברפיח: בסרט ששודר הערב טוען חמאס שצה"ל לקח גופה של איש חמאס במקום זו של הקצין. עוד בסרט: שליט עם אחד מראשי הזרוע הצבאית שחוסל

תמונות חדשות של גלעד שליט בשבי חמאס בעזה: קרוב ל-4 שנים לאחר ששוחרר ושנה לסיום מבצע "צוק איתן", פרסם אמש (חמישי) ארגון הטרור סרט בו נראות תמונות חדשות של שליט במקום בו הוחזק ברצועת עזה, כשלצדו אחד מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות נראה שליט כשהוא לבוש בחולצה ירוקה ופסים אדומים, יושב לצדו של מוחמד אבו שמאלה, ששימש מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בדרום הרצועה - וחוסל לפני כשנה ברפיח, בשלהי מבצע "צוק איתן". עיתוי פרסום התמונות הללו אינו ברור, אולם ההערכה היא שיש בכך כוונה של חמאס להעביר מסר שהם מעוניינים בעסקת חילופי אסירים עם ישראל - בתמורה להשבת גופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל.

"חיילי צה"ל לקחו גופת איש חמאס - במקום את גופת גולדין"

באותו הסרטון, נעשה גם ניסיון להפריך את הגרסה הישראלית לפרשת חטיפת הדר גולדין ז"ל ב"יום שישי השחור" באוגוסט אשתקד. בארגון טוענים שאיש חמאס שהיה לבוש במדי צה"ל יצא מהמנהרה אליה נלקח גולדין, וכי הוא נהרג זמן קצר מתחילת התקרית. חיילי צה"ל, כך לטענת חמאס, לקחו את גופת איש החמאס שהיה לבוש במדי צה"ל במקום את גופתו של גולדין. רק כעבור שעתיים, טוען התחקיר, החלה התקיפה המאסיבית, אחרי שהתברר כי יש קצין חטוף בתקרית. 

הדר גולדין ז"ל (חדשות 2)

בסרט מנסה ארגון הטרור ליצור מסתורין סביב גורל גולדין וחוטפיו ולטעון שחמאס לא הפר את הפסקת האש. לטענת חמאס בסרט, תקרית החטיפה אירעה 25 דקות לפני כניסת הפסקת האש לתוקף ונמשכה רק חמש דקות. עוד טוענים בארגון כי כוחות צה"ל לא נכנסו למנהרות התקיפה בחיפוש אחר גולדין.

במהלך הסרט הועלתה הטענה כי חמאס לא מפרסם פרטים על שבויים ללא תמורה, אולם היא לא נאמרה מפי גורם כלשהו בחמאס. הסרט נגמר במשפט: "המפתחות לפתרון התעלומה- פתיחת הקופסה השחורה" - וכי עליה להיעשות על ידי הזרוע הצבאית של חמאס.

משפחתו של סגן הדר גולדין ז"ל מסרה בתגובה לסרט: "דברי השקר והבלע של החמאס מושמעים שוב ומקבלים במה אוהדת באל ג'זירה, וזה מקומם ביותר. אנו סומכים את ידינו על צה"ל, מערכת הביטחון ומדינת ישראל ורואים בהם את הכתובת היחידה והבלעדית למידע אמין. אנו קוראים להגביר את הלחץ על חמאס כדי להביא את הדר ואורון ז"ל, שגופותיהם נחטפו, לקבר ישראל".