יעלון: "אלימות נגד מתגייסים חרדים - בלתי נסבלת"

שר הביטחון התייחס למקרים האחרונים בהם מתגייסים בחברה החרדית נתקלו באלימות פיזית ומילולית. "אסור להשלים עם תופעות כאלה", אמר יעלון וקרא לראשי החברה החרדית להוקיע את התופעה. "עליהם להקיא מקרבם את הגורמים האלימים", הוסיף

שר הביטחון משה יעלון התייחס היום (חמישי) למקרי האלימות נגד מתגייסים חרדים לצה"ל וכלפי מי שפועלים לגייסם. "אסור להשלים עם תופעות כאלה", אמר יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האלימות המילולית והפיזית המופנית כלפי מתגייסים חרדים, חיילים חרדים ומי שפועלים לגייס אותם לשרות צבאי היא תופעה בלתי נסבלת המחייבת טיפול נחרץ ונחוש של משטרת ישראל ושאר גורמי אכיפת החוק", המשיך השר. "אסור לנו להשלים עם תופעות שכאלו, וחובה לעצור ולאסור את העבריינים שמבצעים אותן ואת שולחיהם, גם אם מדובר בקבוצות שוליות וקיצוניות בחברה החרדית, שאינן מאפיינות את הכלל בה".

יעלון ציין שתרומתם של המתגייסים מקרב הציבור החרדי הולכת וגדלה בכל התחומים. "השתלבותם בצה"ל מובילה גם להשתלבותם בשוק העבודה ובחברה הישראלית, מבלי שהדבר פוגע באורח חייהם", הוסיף. "אנו מקפידים לעשות זאת ברגישות, מתינות וסובלנות. לא בהשנאה והסתה אלא בהידברות ובשיח עם ראשי ומנהיגי החברה החרדית וצעיריה, והדבר מוכיח עצמו שנה אחר שנה".

השר קרא לראשי ומנהיגי החברה החרדית להוקיע תופעות מהסוג הזה. "עליהם להוקיע תופעות פסולות כאלה ולהקיא מקרבם את הגורמים האלימים".

בלי קללות ובלי טלפונים מאוחרים

לפני כשבועיים נחשפה שיטת הפעולה של הקמפיין המסית נגד גיוס חרדים לצה"ל - במודעה שפונה לציבור החרדי כתבו יוזמי המחאה: "בכדי לא להסתבך עם חוקותיהם, יש להיזהר: לא להתקשר לאותו מספר כמה פעמים מאותו המספר, וכן לא לחייג בשעות מאוחרים של הלילה, וכן ללא קללות ואיומים".

"יש לדעת", הבהירו המוחים, "טלפון אחד לאדם בשעות סבירות - אין בזה משום 'הטרדה' ואין עם מה להסתבך". באותה מודעה צורפה טבלה עם מספרי הטלפון האישיים של עשרות חרדים שלטענת המוחים נגדם עוסקים יום יום בשכנוע צעירים חרדים להתגייס לצבא.

"יהודי יקר", נכתב במודעה שכותרתה היא רשימת הציידים, "אם עתיד הציבור החרדי ועולם התורה חשוב לך, הרם עכשיו לפחות טלפון אחד לכל אחד מהם למחות ולזעוק על כל הפשעים שהם עושים".

קצין נכנס למאה שערים - והותקף

בחודש אפריל האחרון הותקף באבנים קצין שנכנס עם רכבו לשכונת מאה שערים בירושלים. כתוצאה מכך, שמשות הרכב שלו נופצו - אולם הוא לא נפגע באירוע.

הקצין, המשרת בחטיבת גבעתי ואף לחם במערכה האחרונה בעזה, הגיע לשכונה על מנת לבקר שני חיילים בודדים הסובלים מקשיים כלכליים ומתגוררים בתחומה. לאחר שזוהה בידי תושבי המקום כקצין צה"ל, הוא הותקף - אולם הצליח להיחלץ בשלום מהאזור כשהוא סובל רק מכמה מכות יבשות. זמן קצר לאחר מכן הוא מיהר להגיש תלונה במשטרה.