חמאס מציג: תיעוד חדש של יחידת לוחמי המנהרות

בסרטון שכולו הפקה מושקעת חושף חמאס את יכולות האיום המרכזי שהוא משקיע בו כעת - מנהרות התקיפה. לוחמי היחידה נראים בסרטון מתרגלים התארגנות לפעולה, חדירה והשתלטות על מוצב צה"ל ואפילו את פינוי הפצועים

שנה לצוק איתן - חמאס מתרגל כבר את הקרבות הבאים: בחמאס חשפו אמש (רביעי) סרטון חדש המציג לטענתם תיעוד בלעדי של אימוני יחידת מנהרות התקיפה בפעולה. במקביל בארגון הבטיחו כי היום "יתגלה סוד הנוגע לחטיפת הדר גולדין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון ששוחרר לרשת, עוד לפני הירי לעבר ישראל והתגובה של צה"ל הלילה, נראים מחבלי חמאס בתצוגת תכלית מקיפה כשהם מדמים תנועה במנהרות ולחימה נגד מטרות ישראליות: מוצב, טנק ובתים אזרחיים.

הקליפ החדש מבויים וערוך בקפידה. הוא מציג מספר ייעודים של היחידה המיוחדת ושיטות הפעולה שלה - מחפירת מנהרות ופינוי נפגעים ועד תצפיות בהסוואה ופעולות קומנדו. בסרטון מדמים לוחמי חמאס ירי לעבר מטרות ישראליות, השתלטות על מוצב, רצח חייל ישראלי מטווח קצר וירי מתוך הסוואה.

אימון מאיים בשטח בנוי

בחמאס ממשיכים למצב את מנהרות התקיפה כאיום אסטרטגי נגד ישראל. המנהרות מובלטות כעת יותר מיחידות הטילים, למשל. האסטרטגיה הזו התגבשה נוכח ההצלחה של "כיפת ברזל" לצמצם באופן ניכר את איום הרקטות.

משעל: אין עדיין הסכם עם ישראל

מנגד, בשבועות האחרונים התפרסמו דיווחים על התקדמות במגעים לרגיעה ארוכת טווח בין ישראל לחמאס. בסוף השבוע התייחס בכיר חמאס חאלד משעל לשיחות. "המגעים חיוביים, אך עד כה לא הצלחנו לגבש הסכם", אמר.

נחים וגם מתפללים בתוך המנהרות

לפי משעל השיחות סובבות סביב חמש בעיות עיקריות מהן סובלים תושבים הרצועה: שיקום נזקי מבצע צוק איתן, הסרת המצור ופתיחת מעברי הגבול, מציאת פתרון ל-50 אלף עובדי ממשלת חמאס לשעבר שכיום הם מובטלים והרשות הפלסטינית מסרבת להכיר בהם, הקמת נמל ימי ושדה תעופה ברצועה ולבסוף נושא התשתיות - המים, חשמל וכבישים.

בריאיון הבהיר משעל כי המטרה של הצדדים הינה להגיע להסכם רגיעה שיימשך מספר שנים. "אנחנו לא רוצים מלחמות, אבל יש התנגדות לגיטימית נגד הכיבוש שתישאר קבועה כל עוד יש כיבוש והתנחלות", הדגיש.

ובעוד בארגון מדברים על רגיעה, בשטח הגיעה הלילה עוד תזכורת לכך שהרגיעה עוד רחוקה. רקטה שנורתה מעזה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול סמוך לגדר המערכת. בתגובה תקף צה"ל מטרות של ארגון חמאס ברצועה.