"הירי מטלטל את התושבים, רה"מ חייב לקבל החלטה"

רקטה שנורתה מעזה לכיוון ישראל במהלך הלילה הובילה את צה"ל לתקוף ברצועה בתגובה. ראש המועצה האזורית אשכול: לא נסבול את השגרה הזאת - חייבים למנוע את הירי מבעוד מועד ולא להגיב בדיעבד

"כל ארוע מטלטל את התושבים", ארכיון (רויטרס)

שוב ירי לעבר יישובי הדרום: במהלך הלילה נורתה רקטה מרצועת עזה לכיוון ישראל, שנפלה והתפוצצה בשטח פתוח סמוך לגדר הביטחון במועצה האזורית אשכול. בתגובה תקף לפנות בוקר חיל האוויר אתר לייצור אמצעי לחימה במרכז רצועת עזה, שלפי הצבא שייך לארגון חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הירי הזה מרגיז בכל פעם מחדש", אמר גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול בשיחה עם חדשות 2 Online. "לא ניתן להפוך את המצב הזה לשגרה - ראש הממשלה ושר הביטחון חייבים לקבל החלטות כיצד הם מגיבים, אך החכמה היא לא להגיב בדיעבד אלא לעצור מבעוד מועד".

ירקוני הוסיף: "בכל פעם שרקטה נורית מכיוון רצועת עזה, זה מטלטל את התושבים ומעורר מחשבות על מה שהיה בקיץ שעבר ומה שעלול לקרות עוד מעט. זו הזדמנות לקרוא לממשלה להתחיל לבנות את המכשול למניעת מנהרות בקצב מהיר יותר - זה הדבר הכי חשוב כרגע".

הרקטה אותרה הבוקר בשטח חקלאי שבין הגדר ליישוב. לא דווח על נפגעים ולא נגרם נזק. לאחר השיגור לא הופעלה התרעת "צבע אדום".

צה"ל תקף בתגובה, ארכיון (רויטרס)


בעקבות הירי תקף חיל האוויר אתר לייצור אמצעי לחימה השייך לארגון חמאס, במרכז הרצועה. לא דווח על נפגעים מהצד הפלסטיני. למרות שאף ארגון עדיין לא לקח אחריות לירי, מדובר צה"ל נמסר כי הצבא "רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה".

בתחילת החודש נורו ממרכז העיר עזה שלוש רקטות לכיוון ישראל אך גם אז, נפלו בשטח פתוחים בצד הפלסטיני. לאחר הירי בחר צה"ל להימנע מתגובה לשיגורים הללו.