הותר לפרסום: סוכל ניסיון לרצוח מתפללים בקבר יוסף

שירות הביטחון הכללי עצר ארבעה פעילי טרור פלסטינים בחשד שתכננו לבצע פיגוע נגד יהודים באזור קבר בשכם. החוליה, שתכננה להניח מטענים ולבצע ירי, הופעלה על ידי פעיל ג'יהאד אסלאמי מעזה

4 פעילים נעצרו בפעילות שב"כ וצה"ל. ארכיו (רויטרס)

נחשפה חוליית טרור שתכננה לבצע פיגוע נגד מתפללים יהודים בקבר יוסף בשכם - כך הותר היום (שלישי) לפרסום. חברי החוליה: ניסים מוחמד דמירי (30), מוחמד דמירי (23), יאסר צראוי (25) ועדואן נזאל (24) נעצרו בפעילות משותפת של שב"כ בסיוע צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירת הפעילים - תושבי טול כרם, שכם וג'נין, עולה כי הארבעה תכננו להניח מטעני חבלה ואף לבצע ירי לעבר מתפללים יהודים המגיעים לקבר יוסף בשכם באופן עצמאי וללא תיאום עם כוחות הביטחון. פעילות החוליה הוכוונה מעזה, בידי מוחמד דרוויש, פעיל הג'יהאד אסלאמי.

דרוויש ניצל את קשריו עם אנשי הארגון הנמצאים ביהודה ושומרון והסתייע בהם בכדי לקדם את הוצאת הפיגוע לפועל. עוד מהחקירה כי ארבעת חברי החוליה פעלו במידור אחד מהשני כשלכל אחד מהם תפקיד מוגדר באספקת אמצעי לחימה, איסוף מודיעין וכן ביצוע הפיגוע.

"אספו מידע בכדי לפגוע במתפללים"

"תצפתו ואספו מודיעין על תנועת מתפללים"

בחקירתו הודה ניסים דמירי, ששוחרר כמה פעמים מהכלא בישראל, שבכוונתו לבצע פיגוע בקבר יוסף, ואילו בן דודו מוחמד, שוטר במשטרה הפלסטינית, סיפר כי ביצע תצפיות ואסף מידע על תנועת המתפללים במקום.

במהלך החקירה נחשף גם כי יאסר צראווי, המוכר כפעיל חמאס, הסכים ללמד את ניסים דמירי להכין פצצת בנזין לצורך ביצוע הפיגוע ואף לסייע לו במגורים באזור שכם.

החשוד הרביעי, עדואן נזאל, נתבקש על ידי מכווין החוליה לספק אמצעי לחימה לחוליה. נזאל אף הודה בחקירתו בתכנון פעילות צבאית נפרדת יחד עם צראווי.