9 חשודים בהשלכת בקת"בים נעצרו: "תכננו לשרוף רכב של יהודים"

הותר לפרסום: 9 פלסטינים מואשמים שיידו בקבוק תבערה לעבר רכב בבית חנינא לפני 3 שבועות ופצעו שניים. הם חשודים באירועים נוספים שהתרחשו בגזרת י-ם: "זיהו חובש כיפה - וזרקו בקבוקי תבערה"

"חיכו שיגיע נהג יהודי"

התפתחות במאבק בטרור: היום (ראשון) הותר לפרסום כי תשעה צעירים ערבים נעצרו לפני כשבועיים בחשד ליידוי בקבוקי תבערה בציר 20 בירושלים ולפציעת שלושה ישראלים. החשודים נעצרו בפעילות משותפת של חוקרי המפלג לתפקידים מיוחדים בימ"ר ירושלים ושב"כ, והיום הוגש נגדם כתב אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ב-3 באוגוסט בשעות הערב הושלכו שלושה בקבוקי תבערה לעבר רכב שנסע לכיוון שכונת פסגת זאב: המכונית נשרפה והנוסעים נפצעו ופונו במצב בינוני וקל. לאחר פעילות אינטנסיבית נעצרו תשעה חשודים מהכפר בית חנינא ומשכונות העיר העתיקה - בחשד שהם התארגנו כחולייה לביצוע המעשים.

על פי החשד, החולייה חיכתה במקום עד שזיהתה נהג חובש כיפה - ואז הם השליכו שלושה בקבוקי תבערה שהכינו בעצמם ונמלטו. אחד מבקבוקי התבערה התנפץ על הכביש, השני פגע ברכב ונדלק והשלישי התנפץ והתלקח בסמוך לנוסעת שיצאה מהרכב.

חוקרי המפלג לתפקידים מיוחדים בימ"ר ירושלים החלו באיסוף מודיעין ופעילות משותפת, אינטנסיבית ומקצועית יחד עם השב"כ. תוך כשבוע נעצרו החשודים, חמישה בגירים וארבעה קטינים – והיום תגיש פרקליטות מחוז ירושלים בקשה למעצרם עד תום ההליכים, יחד עם כתב האישום. בית משפט השלום בירושלים הסיר את צו איסור הפרסום על הפשרה.

מהשב"כ נמסר כי מדובר באסיר לשעבר ואסים מחמד צאלח קוסטירו בן ה-19, שעל פי החשד יידה בעצמו בקבוקי תבערה. מחמד חוסאם סעיד קירש בן ה-18 שימש לדברי השב"כ כתצפיתן ושני קטינים נוספים יידו גם הם בקבוקי תבערה לעבר הרכב.

זירת השלכת הבקת"בים, תחילת החודש

"חברי החולייה הודו בחקירתם בשב"כ כי תיכננו את הפיגוע מראש, כנקמה על רצח התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה ואביו בכפר דומא – ופעלו במטרה לשרוף רכב ובו יהודים", נמסר מהשב"כ. "פעילות חברי החוליה ותוצאותיה ממחישה שוב וביתר שאת את רמת האיום הגבוהה מפעילות הטרור העממי בירושלים ובפרט מפעילותם של כלואים לשעבר על פעילות דומה".

כמו כן, התשעה חשודים בהשלכת בקבוקי תבערה לעבר "בית השבעה" בתוך בית חנינא מספר פעמים בחודשים האחרונים – במקרים אלו לא נפגע איש.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, שיבח את החוקרים: "שיתוף הפעולה הפורה בין חוקרי המפלג לתפקידים מיוחדים בימ"ר ירושלים לשירות הבטחון הכללי והחקירה המקצועית שניהלו הוביל למעצרם המהיר של החשודים ביידוי בקבוקי התבערה".

ניצב אדרי הוסיף כי "מדובר באירועים חמורים ומסכני חיים ואנו נמשיך לפעול בנחישות לאיתור ומעצר פורעי החוק המסכנים את חיי הציבור במטרה למצות עימם את מלוא הדין ולשמור על חיי תושבי העיר ומבקריה".