עלאן: אשוב לשבות רעב אם איעצר

פעיל הג'יהאד האסלאמי, שעדיין מאושפז בביה"ח ברזילי אחרי שהפסיק את שביתת הרעב שלו, התייחס בריאיון לביטאון חמאס להוראת בג"ץ להקפיא את צו המעצר המנהלי נגדו. "כעת אני מוגדר משוחרר. אם הכיבוש הישראלי יעצור אותי מחדש אשוב לשבות רעב עד שישימו סוף לאסון שאני עובר וכמוני מאות אסירים מנהליים", הבהיר

פעיל הג'יהאד מאיים לשוב לשבות רעב (שלמה מור)

אחרי שבג"ץ הורה להקפיא את צו המעצר המנהלי נגדו והוא חדל משביתת הרעב בה פתח לפני כחודשיים, אומר היום (שבת) פעיל הגי'האד האסלאמי מוחמד עלאן כי אם ישראל תעצור אותו מחדש, הוא ישוב ויסרב לקבל מזון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לביטאון חמאס א-ריסאלה שהעניק ממיטתו בבית החולים ברזילי, שם הוא מאושפז עדיין, אמר עלאן: "כעת אני מוגדר כמשוחרר. אם הכיבוש הישראלי יעצור אותי מחדש אשוב לשבות רעב עד אשר ישימו סוף לאסון שאני עובר וכמוני מאות אסירים מנהליים היושבים בבתי הכלא שלהם".

הוא האשים כי "המעצר המנהלי נוטל את את חייהם של מאות אסירים וגורם להם לשלם מחיר כבד, ללא כל אשמה או אישום המופנים נגדם. צריך להפסיק מיד את המדיניות הזאת". עלאן מתח ביקורת על ישראל שמונעת מאסירים מנהליים את כל זכויותיהם ובהן פגישה עם משפחותיהם ועם עורך דין בטענה כי הפרטים המופיעים בתיק המשפטי הם סודיים.

הפגנה בשטחים למען עלאן (רויטרס)

"בשל מצבו הרפואי עלאן אינו מהווה סיכון"

בסביבתו של פעיל הג'יהאד האסלאמי שוקלים לפנות לבית המשפט ולבקש להעבירו לבית החולים "שיבא" בתל השומר או הדסה עין כרם בירושלים להמשך טיפול רפואי. ‎

בהחלטת בג"ץ שניתנה ביום רביעי האחרון נקבע כי "בשל מצבו הרפואי הנוכחי עלאן אינו מהווה סיכון לעת הזאת". מיד עם קבלת הידיעה על החלטת השופטים הודיעו בני משפחתו של עלאן כי תמה שביתת הרעב שלו ויתאפשר להזין אותו במסגרת הטיפול הרפואי שניתן לו.

בהחלטתם הדגישו שופטי בג"ץ כי בהתאם לעמדת המדינה, אם יתברר כי הפגיעה המוחית של עלאן אינה הפיכה, הצו יבוטל מיד. "ייתכן שיידרשו שבועות ואף חודשים כדי לברר אם מצבו הפיך במלואו או בחלקו אם לאו", נכתב בהחלטה.