הכירו את הסיירת הצרפתית של צה"ל

5 חברים שעלו יחד מפריז בגלל היחס ליהודים, הושבעו אמש ברחבת כותל. "ההורים מפחדים אבל גאים מאוד", הם מספרים. ולמה בחרו דווקא בחטיבת כפיר?

נתן, דן, יוסף, אליוט ולאו (דובר צה"ל)

דן, יוסף, נתן, ליאו ואליוט הם חמישה חברים שעלו יחד מצרפת, בחרו להתגייס לצה"ל לחטיבת כפיר - ואתמול הושבעו ברחבת הכותל. "ההורים מפחדים אבל גאים מאוד", הם מספרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כולם הגיעו מפריז כדי ללמוד בישיבה ולהתגייס, והיום משרתים באותה מחלקה. "בראש ובראשונה רצינו לעלות לארץ ישראל כי זאת מדינת היהודים ועליה אנחנו רוצים להגן", סיפר טוראי אליוט דוייב.

החמישה מסכימים שהרצון לחיות כיהודים באופן גלוי הוא שהביא אותם לעלות. בצרפת הם אומרים, "אין באמת מקום ליהודים", וקיים פחד מתמיד בכל יציאה מהבית.

לפני כשנה נכנסו חמשת החברים לישיבת כוכב יעקב ובתום השנה הראשונה התגייסו במסלול הסדר למחלקת ה"ביינישים" (בני ישיבות). גם בחופשות מהצבא החברים ממשיכים לבלות ביחד, בדירה שהם חולקים כולם בכוכב יעקב.

"המשפחה דואגת אבל הגיעה במיוחד לטקס (דובר צה"ל)

"לעמוד כאן על מדים זה מרגש מאוד"

"שמענו שהלוחמים בחטיבת כפיר עושים הרבה פעילות מבצעית", מספר ליאו דיין. חברו נתן אליה הוסיף כי "חברים שלי המליצו לי להגיע לכאן כי יש מפקדים טובים שדואגים לך".

ההורים שנשארו בפריז אמנם לא הכי רגועים מהבחירה של הבנים. "כשטוב לנו טוב להם. אבל ברור שהם דואגים ממש וקשה להם לשמוע הכל מרחוק", מסביר יוסף. הם קצת מפחדים אבל גאים בי מאוד", מוסיף ליאו, שמשפחתו הגיעה מצרפת לכבוד הטקס.

טקס ההשבעה אתמול בכותל בירושלים ריגש את כולם. "זה מקום שלקח ליהודים 2,000 שנה לחזור אליו, ולעמוד כאן על מדים מרגש אותי מאוד", תיאר דן.