צה"ל חיסל את משגרי הרקטות לצפון

חיל האוויר תקף היום בשטח סוריה רכב ובו 5 פעילי ג'יהאד אסלאמי שהשתייכו לחולייה ששיגרה אמש רקטות לעבר הגליל העליון ורמת הגולן. גורם צבאי בכיר: "אין לנו עניין להמשיך ולהסלים, אבל אם המסר בצד השני עדיין לא נקלט, נוסיף ונפגע". יעלון: "הוכחה לנחישותנו"

חיל האוויר תקף היום (שישי) בתוך שטח סוריה רכב ובו פעילי ג'יהאד אסלאמי המשתייכים לחוליה ששיגרה אמש 4 רקטות לעבר אצבע הגליל ורמת הגולן. קצין בכיר אישר כי לפחות חמישה מחברי החוליה נהרגו בתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין לנו עניין להמשיך ולהסלים, אבל אם המסר בצד השני עדיין לא נקלט, נוסיף ונפגע", אמר הקצין. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, בירך על הפעולה המוצלחת. "חיסול החוליה שירתה אתמול לעבר ישראל הוא הוכחה נוספת לכך שלא נסבול כל ניסיון לשבש את חיינו ולפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל", ציין השר.

"יידע מי שמבקש לעשות זאת, כי צה"ל ומערכת הביטחון ירדפו אותו עד חורמה ויניחו עליו את היד, בכל עת ובכל מקום. אין לנו כל כוונה להתפשר על כך, ואל לו לאיש לבחון את נחישותנו"", הוסיף השר. ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף לברכות ואמר כי "מי שינסה לפגוע בנו, אנחנו נפגע בו. וכך עשינו".

אזו הנפילה באצבע הגליל, אתמול (חדשות 2)

צבא סוריה אישר: מטוסים ישראליים הפציצו בשטחנו

נתניהו הוסיף: "צה"ל פגע בחוליה שביצעה את הירי ובכוחות הסורים שאפשרו אותו. אין לנו כוונה להסלים את האירועים, אבל המדיניות שלנו בעינה עומדת.
על המדינות שממהרות לחבק את אירן, לדעת כי מפקד אירני הוא זה שנתן חסות והכוונה לחוליה שירתה על ישראל".

בתוך כך, הצבא הסורי טוען כי מטוסים ישראליים תקפו מהאוויר מכונית אזרחית בשטח סוריה. לפי הודעת הצבא, בתקיפה "נהרגו חמישה אזרחים שהיו במכונית".

גורמי אופוזיציה בסוריה מדווחים כי החיסול אירע סמוך לשעה 10:00. על פי הדיווח החמישה שנהרגו, שזהותם לא ידועה עדיין, נסעו ברכב השייך ל"גדודי הבעת'" - כינוי למיליציות המסייעות ללחימת המשטר במורדים, בתמיכת אירן. עוד נטען כי הרכב הותקף בעת שהיה בדרכו מהכפר אל-קום, בצפון הגולן, לקוניטרה. בנוסף, דווח כי כי התקיפה התבצעה באמצעות מזל"ט, במרחק של כ-50 מטרים מהשוק של הכפר.

זירת הנפילות בצפון

הרוג בתקיפת ישראל אמש

במהלך הלילה תקף צה"ל 14 מטרות בסוריה בעקבות הירי לשטח ישראל אתמול. סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה דיווחה הבוקר כי אדם אחד נהרג ושבעה נוספים נפצעו בהפצצת עמדה צבאית סמוך לקוניטרה.

בישראל מפנים אצבע מאשימה כלפי קצין בכיר במשמרות המהפכה של אירן וטוענים כי ירי הרקטות הוא חלק מהמאמץ האירני לחמם את הגזרה מול ישראל.

שרידי אחת הרקטות שנורו

בתקיפות הופצצו מתקנים ותשתיות של הצבא הסורי, בהם סוללות תותחים במפקדה של חטיבה 90 צפונית לקוניטרה, מרגמות, מפקדה ואנטנות קשר של הצבא. בכיר בצה"ל הדגיש כי על אף שישראל רואה בסוריה אחראית לירי משטחה, מי שעומד מאחורי הפיגוע הם אנשי הג'יהאד האסלאמי שהונחו והוכוונו על ידי אירן.