צה"ל הגיב: "סוריה תישא בתוצאות"

4 רקטות שנורו מסוריה התפוצצו באצבע הגליל ורמת הגולן. גורם מדיני בכיר: "לא נבליג". צה"ל: הג'יהאד האסלאמי עומד מאחורי הירי במימון והכוונה אירנית. דיווחים סותרים: נפגעים בצד הסורי. עדכונים שוטפים

שעות ספורות לאחר שארבע רקטות נורו משטח סוריה לעבר הגולן והגליל - צה"ל משיב באש ארטילרית לעבר מספר מטרות בסוריה, באזור העיירה קוניטרה. גם כלי טיס של חיל האוויר תוקפים יעדים מעבר לגבול. במערכת הביטחון מדגישים הערב (חמישי) כי הירי לשטח ישראל היה מכוון וכי לא מדובר ב"זליגה" מהקרבות במלחמת האזרחים בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים בסוריה, לפחות שבע עמדות של הצבא הסורי הותקפו עד כה. לפחות ארבעה פגזים נורו לעבר חטיבה 90 של צבא אסד בפרברי קוניטרה. על פי חלק מהדיווחים בסוריה, ישנם גם נפגעים בתקיפות הישראליות.

בצה"ל אומרים כי ירי הרקטות בוצע על ידי ארגון הג'יהאד האסלאמי, במימון ובהכוונה אירנית. "בצה"ל רואים את סוריה אחראית לירי והיא גם תישא בתוצאות", נמסר. בתוך כך הדגיש הערב גורם מדיני בכיר כי ישראל לא תבליג על ירי הרקטות וייתכן שצה"ל לא יסתפק באש ארטילרית לעבר מקורות הירי.

"אירוע ירי מכוון מסוריה לישראל הוא תרחיש שנערכנו אליו בשנים האחרונות", אמר הערב אלי מלכה, ראש מועצה אזורית גולן. "אנו סומכים על צה"ל והממשלה שיגיבו בתקיפות להשמדת המטרות מהם נורו רקטות לעבר ישראל ולא יאפשרו התפתחות של תשתית טרור שבאפשרותה לפתוח חזית ארוכה נוספת לאורך גבולות ישראל".

סמוך לשעה 17:30 נשמעה אזעקה ביישובים במועצה אזורית גליל עליון וזמן קצר לאחר מכן התפוצצו שתי רקטות בשטח פתוח סמוך לקיבוץ באצבע הגליל. שתי רקטות נוספות התפוצצו ברמת הגולן. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בעקבות הירי פרצה שריפת קוצים גדולה בשני מוקדים בגליל העליון. שישה צוותי כיבוי ומספר מטוסים הוזנקו למקום והם מנסים לבלום את האש שמתפשטת לכיוון רמת הגולן. לא נשקפת סכנה ליישובים באזור.