ירי משטח סוריה: 4 רקטות נפלו בצפון

סמוך ל-17:30 נשמעו אזעקות במספר יישובים באזור רמת הגולן ואצבע הגליל. בתום סריקות זוהו 4 נפילות סמוך לקיבוץ באזור. לא ידוע על נפגעים באירוע. שריפות פרצו בשטחים פתוחים בכמה מוקדים. צה"ל הגיב בירי ארטילרי

ארבע רקטות שנורו משטח סוריה התפוצצו לפנות ערב (חמישי) בשטח ישראל. סמוך לשעה 17:30 נשמעה אזעקה ביישובים במועצה אזורית גליל עליון וזמן קצר לאחר מכן התפוצצו שתי רקטות בשטח פתוח סמוך לקיבוץ באצבע הגליל. שתי רקטות נוספות התפוצצו ברמת הגולן. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. צה"ל הגיב בירי ארטילרי לשטח סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות הירי פרצה שריפת קוצים גדולה בשני מוקדים בגליל העליון. שישה צוותי כיבוי ומספר מטוסים הוזנקו למקום והם מנסים לבלום את האש שמתפשטת לכיוון רמת הגולן. לא נשקפת סכנה ליישובים באזור.

עשן מיתמר באזור הצפון (מנחם הורביץ)

בחודש יוני האחרון נשמעה אזעקה בצפון רמת הגולן במספר יישובים ובהם אורטל, אלוני הבשן, מרום גולן, עין זיוון וקשת. תושבים רבים במועצה האזורית גולן מיהרו למרחבים מוגנים, אך לא זוהו נפילות בישראל וככל הנראה הן היו בשטח הסורי. בחודש שעבר נשמעו אזעקות במרחבים רבים בצפון, בהם הגליל התחתון, עמק יזרעאל ואזור מנשה. בירור ראשוני העלה כי מדובר בתקלת צופרים.

בשל מצבו של מוחמד עלאן: כוננות מוגברת 

הירי לצפון מגיע שעות ספורות לאחר שמערכת הביטחון הציבה סוללות כיפת ברזל באשדוד ובבאר שבע, בעקבות החשש כי הרעה במצבו של פעיל הג'יהאד האסלאמי שובת הרעב, מוחמד עלאן, עלולה להוביל לירי רקטות מרצועת עזה. ההיערכות מגיעה לנקודת השיא דווקא ברגעים שבהם נרשם שיפור קל במצבו של עלאן.

בצה"ל הוכנו גם כוחות תגבור באזור יהודה ושומרון כחלק מהיערכות להסלמה בעקבות החשש ממותו של עלאן. הכוחות נמצאים בכוננות, אך בשלב זה לא הוקפצו לשטח. במהלך השבועות האחרונים הצהירו בג'יהאד האסלאמי כי ינקמו את מותו של עלאן במידה והדבר יקרה. על פי הדיווחים שמגיעים מבית החולים ברזילי באשקלון שבו מאושפז עלאן, מצבו הולך ומתייצב.