העונש על החזקת השבויים הישראלים בעזה: פוגעים בשמחה של הנייה

בכיר חמאס ביקש מישראל לאשר את כניסת 3 אחיותיו לעזה כדי שישתתפו בחתונת בנו. אלוף יואב (פולי) מרדכי סירב, בניסיון להפעיל לחץ לשחרור שני הישראלים השבויים בעזה. "כפי שחתונתך הומניטרית, גם לישראל מקרים הומניטרים", ענה מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי

עונש חינוכי. הנייה, ארכיון (רויטרס)

ישראל ממשיכה להפעיל לחץ על חמאס לשחרר את שני האזרחים הישראלים המוחזקים בעזה באמצעים שונים. הפעם, בכיר חמאס אסמעיל הנייה אישית הוא הכתובת לאחר שפנייתו לאשר כניסה לאחיותיו לרצועה סורבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס פנה לישראל לרגל חתונת בנו. הוא ביקש לאשר לשלושת אחיותיו הישראליות המתגוררות בפזורה הבדואית להיכנס לרצועת עזה כדי להשתתף בחתונה.

הפנייה הגיעה לשולחנו של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, וזה סירב לבקשה. "כפי שחתונת בנך הומניטרית, כך גם לישראל מקרים הומניטריים בעזה", השיב לפנייה.

אברה מנגיסטו, ארכיון (באדיבות המשפחה)

זו לא הבקשה היחידה שישראל סירבה לה בניסיון להפעיל לחלץ לשחרור הישראלים. אתמול סורבה בקשה לאפשר את מעברו של איהאב ג'סיין, ראש לשכת ההסברה של חמאס, דרך ישראל לירדן לצורך טיפול רפואי, לאור מצבו הרפואי החמור. לאחרונה סורבו גם בקשותיהם של קרובים לבכירים בחמאס לקבלת טיפול רפואי בישראל.

בישראל מנסים לפעול לשחרורו של אברה מנגיסטו, שחצה את הגבול לרצועת עזה זמן קצר אחרי צוק איתן ונפל בשבי חמאס. אזרח ישראלי נוסף תושב הדרום שזהותו אסורה בפרסום נתפס גם הוא בעזה.