3 פיגועים ביממה: "נתניהו תתעורר"

אתמול תוך שעות ספורות נפצעו תינוקת, חייל ושוטר במתקפות טרור באזור ירושלים: באופוזיציה האשימו את הממשלה שלא מצליחה לדבריהם לבלום את ההסלמה. הרצוג: "המצב מידרדר, עלולים למצוא את עצמנו באינתיפאדה שלישית"

זירת הפיגוע בכביש המנהרות, אמש (הלל מאיר - סוכנות תצפית)

טרור הבודדים הופך לצרת רבים: אמש (רביעי) נפצעו ארבעה ישראלים - תינוקת ואביה, חייל ושוטר - בשלושה פיגועים באזור ירושלים. בכביש 443 נפצעו התינוקת ואביה באורח קל מיידוי אבנים, חייל נפצע באורח בינוני ממטען חבלה בכביש המנהרות ושוטר נפצע קל מבקבוק תבערה ליד מעלה אדומים. במערכת הביטחון חוששים מהסלמה לאור שביתת הרעב המתוקשרת של מוחמד עלאן, ובאופוזיציה טענו כי ממשלת נתניהו לא עושה מספיק על מנת לבלום את גל הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, הזהיר אמש כי "המצב מידרדר ברצף אירועים ובלי שינוי דרסטי אנחנו עלולים למצוא את עצמנו באינתיפאדה שלישית שתהיה תוצאה חמורה של אפס יוזמה ותקיעות מדינית".

הרצוג, שנפגש עם אבו מאזן השבוע, הוסיף: "מי שיפגע בישראלים - דמו בראשו. מול הטרור אין פשרות ואמרתי את זה גם לאבו מאזן אתמול". הרצוג איחל החלמה מהירה לחייל שנפצע.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב גם הוא למתקפות הטרור העממי: "הכל קופא, הלב מתכווץ. גל הפיגועים האחרון אינו עומד להיעלם מעצמו. ישראל צריכה להלום בטרור במלוא עוצמתה וללא היסוס. דם יהודי לא יהיה הפקר".

ח"כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני טענה כי השאלה המהותית אינה שביתת הרעב של עלאן. "עלינו לעסוק בדיון מסוג אחר: כיצד להיפרד מהפלסטינים בהקדם האפשרי ולשים סוף למצב המסוכן אליו הביאו אותנו ממשלות נתניהו למיניהן. אני רואה בממשלה הנוכחית ובעומד בראשה אחראים להידרדרות הבטחונית במדינה. ביבי, תתעורר. הסטטוס קוו שלך מת מזמן, החוסר מעש המדיני שלך עולה לנו בחיי אדם".

סגן שר הביטחון: "בג"ץ הוכיח שאפשר לנצח דרך טרור"

גם סגן שר הביטחון אלי בן דהן מתח ביקורת עקיפה על המצב הביטחוני - אך הפנה אצבע מאשימה כלפי החלטת בג"ץ לבטל את המעצר המנהלי של מוחמד עלאן. "מה היה לנו הערב? כניעה לסחטנות של פלסטינים ומיד לאחר מכן ניסיון נוסף של פלסטינים לרצוח יהודים", כתב סגן השר מהבית היהודי בעמוד הפייסבוק שלו.

לדבריו, הפיגועים מוכיחים ש"הפלסטינים פועלים בכדי לבנות מדינה פלסטינית נקייה מיהודים. החלטתו של בג"ץ מוקדם יותר הערב העניקה לפלסטינים הוכחה כי ניתן לנצח אותנו בעזרת הטרור ושביתות רעב. פסיקת בג"צ פוגעת בביטחון מדינת ישראל. כניעה לסחטנות של אסיר אחד היא מתן פרס לטרור ורק תביא לשביתות רעב המוניות של אסירים נוספים".

"מחבלים נושאים עיניהם אל עלאן" (חדשות 2)

גם השרה מירי רגב הביעה חשש כי פסיקת בג"ץ תעודד טרור: "אלפי מחבלים לוטשים עיניים אל מוחמד עלאן. עלאן הוא בבחינת מחבל מתאבד שמוכן למות עבור החופש של חבריו הרוצחים. עלאן הוא ממציא שיטת ההתאבדות החדשה על מזבח הערכים של מערכות הצדק והאנושיות של ישראל".

"החלטת שופטי בג"ץ פותחת פתח מסוכן ומאפשרת למעשה את שחרורם של מאות אסירים שיקומו ויחקו את דרכו בדרך אל השחרור המיוחל", הוסיפה. השר לביטחון פנים גלעד ארדן האשים את ההסתדרות הרפואית שסירבה להזין בכפייה את עלאן - ולמעשה סללה את הדרך לפסיקת בג"ץ.