תינוקת ואביה נפצעו קל מיידוי אבן בכביש 443

ילדה בת שנתיים ואביה נפצעו קל מזריקת אבנים מצד תושבים ערבים בכביש 443. שעות קודם לכן שוטר נפצע בפניו במהלך סיור של המשטרה בשכונת עיסוויה. הכוח פיזר את רעולי הפנים, ולא נעצרו חשודים עד כה.

הזירה בכביש 443, הערב (בנצי ליזרוביץ)

טרור האבנים והבקת"בים נמשך: שני בני אדם נפצעו הערב (רביעי) מזריקת אבנים בכביש 443. מדיווח ראשוני עולה כי מדובר בתינוקת בת שנתיים שנפצעה קל משברי זכוכית - וגם אביה שנהג באוטו נפצע. התקרית אירעה סמוך לביר נבאללה, וכוחות הביטחון התחילו בסריקות. שעות ספורות קודם לכן נפצע שוטר קל מבקבוק תבערה שהושלך לעברו משכונת עיסוויה במזרח העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האבן שפצעה את התינוקת (בנצי ליזרוביץ)

מהמשטרה נמסר כי האבנים יודו לעבר שני כלי רכב, בין צומת עטרות למחלף בן ציון. נגרם נזק לשני כלי הרכב: אביה של התינוקת נפצע קל בכתפו ולא נזקק לטיפול רפואי או פינוי. התינוקת פונתה על ידי אביה לטיפול בבית החולים שערי צדק בירושלים, והמשטרה פנתה לצה"ל לביצוע סריקות באזור.

שעות קודם לכן הותקף כוח משטרה שפעל בשכונת עיסוויה במזרח ירושלים ושוטר אחד נפצע קל: מהמשטרה נמסר לאחר האירוע במזרח ירושלים כי צעירים רעולי פנים יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר כוח משטרה ומג"ב. המשטרה פיזרה את המתפרעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות, אך לא בוצעו מעצרים. השוטר הפצוע קיבל טיפול רפואי בזירה.

שוטר נפצע קל ליד מעלה אדומים. ארכיון (דוברות מד"א)

אתמול נפצעו קל חמישה בני נוער ישראלים מאבנים שהושלכו לעבר אוטובוס בו נסעו בשכונת א-טור ליד הר הזיתים. ארבעה מתוך הפצועים פונו לבית החולים הדסה עין כרם עם פציעות קלות, והיום שוחררו לבתיהם.

שלשום נפצע קל לוחם מג"ב בידו בצומת תפוח, לאחר שפלסטיני ניגש לבקש מים ועזרה בטענה שהוא לא מרגיש טוב. לאחר מכן שלף הפלסטיני סכין וניסה לדקור אותו. זה היה פיגוע הדקירה בשלישי באזור השומרון בתוך ימים ספורים. הלוחם נפצע קל והצליח להדוף את המחבל, בשעה שלוחם נוסף דרך את נשקו וביצע ירי לעברו. המחבל נוטרל ונפצע אנושות.

שני פיגועים ביממה

ביום שבת האחרון, בהפרש של שעות ספורות בלבד, התרחשו שני פיגועי דקירה, אחד מהם סמוך לצומת תפוח גם הוא, בו נפצע קל לוחם של משמר הגבול. האירוע התרחש בצומת הבתות. המחבל, אחמד כמאל טהה מהכפר ביתא שבשומרון, נורה ונפצע אנושות.

מוקדם יותר באותו היום דקר מחבל חמוש בסכין חייל צה"ל בעמדת בידוק שבה הוצב כוח תותחנים בכביש 443, מערבית לבית חורון. החייל, שנפצע קל, הצליח להשיב אש ולנטרל את המחבל.

מהחקירה עולה כי סמוך לשעה 11:30 הגיע פלסטיני בן 19 לעמדת הבידוק וביקש מים מהחיילים. כשאחד מהחיילים התכופף להביא לו מים הוא שלף סכין וניסה לדקור אותו. במקום התפתח מאבק בין המחבל לבין שני חיילים נוספים. לאחר שהמחבל הצליח לדקור את אחד החיילים, החייל שלף את נשקו, ירה לו בכתף ונטרל אותו.

המחבל הוא תושב בית ענאן בבנימין. זמן קצר לפני פיגוע הדקירה סיפר המחבל כי רב עם אביו, שאף הכה אותו. הוא קיבל טיפול ראשוני בשטח ומצבו הוגדר קל.