המחווה המרגשת ללוחם שנפצע בפיגוע

סמ"ר ירין אשכנזי מגבעתי, שנפצע קשה לאחרונה בפיגוע, לא נשאר אדיש למחווה של מפקד הגדוד שהגיע עד למיטתו והעניק לו את אות מבצע "צוק איתן". למרות שאינו מודע לחלוטין לסביבתו, הצליח אשכנזי להניף אצבעותיו לתנועת "וי". "הסיכה נקנתה בדם והיא מגיעה לו", אמר חברו

סמ"ר אשכנזי מקבל את אות "צוק איתן" (באדיבות המשפחה)

מחזה מרגש התרחש היום (שלישי) בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. מפקד גדוד "שקד" בחטיבת גבעתי, סא"ל אייל שוימר, הגיע עד למיטתו של סמ"ר ירין אשכנזי, שנפצע קשה מאוד בפיגוע הדריסה בכביש 60 בבנימין לפני כשבועיים, והעניק לו את אות מערכת "צוק איתן" ואת תעודת הלוחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התרגשתי מאוד שהמג"ד של ירין הגיע במיוחד עד לבית החולים", אמר לעיתון "במחנה" מוריס אשכנזי, אביו של החייל הפצוע. לדבריו, בנו עדיין לא מצליח לזהות את כל הסובבים אותו או להבין את המתרחש סביבו, אך הצליח בכל זאת לסמן בידיו תנועת "וי" המסמלת ניצחון, וחייך. "כשהוא יתעורר ויחזור לעצמו, הוא ישמח מאוד כי הוא ציפה לתעודת הלוחם הזו", הוסיף.

נפצע קשה בפיגוע בבנימין. אשכנזי (באדיבות המשפחה)


במהלך מבצע "צוק איתן" צוות עליו פיקד סמ"ר אשכנזי נכנס באחד מהימים לבית כשהוא בראש הכוח. סמ"ר ירין אשכנזי נפצע אז ברגלו, אך סירב להתפנות והמשיך להילחם עד תום המבצע. "הסיכה הזו נקנתה בדם של ירין והיא מגיעה לו", אמר חברו.

בפיגוע בין צומת סינג'יל למעלה לבונה נפצעו שלושה חיילים. סמ"ר אשכנזי פונה לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם, אך כעבור מספר ימים פקח את עיניו לשמחת המשפחה, אולם תהליך שיקום ארוך עוד לפניו. חברו יובל נפצע אנושות עודנו מורדם ומונשם, וטרם פקח את עיניו. מפקדם של השניים, סגן דניאל אלבז, נפצע קל אך הצליח לירות ולנטרל את המחבל, שהגיע ברכב הנושא לוחית זיהוי ישראלית.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני