ירושלים: אוטובוס הותקף באבנים, 5 נפצעו קל

אבנים הושלכו לעבר שני כלי רכב פרטיים ואוטובוס סמוך להר הזיתים בירושלים. נוסעי האוטובוס שנפצעו קל קיבלו טיפול רפואי בזירה, והמשטרה פתחה בסריקות נרחבות אחר החשודים שנמלטו

ארכיון (אלירן פנחסי)

טרור האבנים נמשך: אלמונים יידו הערב (שלישי) אבנים לעבר אוטובוס ושני כלי רכב בשכונת א-טור שבמזרח ירושלים, סמוך להר הזיתים. חמישה נוסעים נפצעו קל, והמשטרה פתחה בסריקות אחר משליכי האבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמשטרה נמסר כי נגרם נזק לשמשות של כלי הרכב. חמשת נוסעי האוטובוס שנפצעו קיבלו טיפול רפואי במקום ומצבם הוגדר קל.  "נערכות סריקות נרחבות לאיתור המיידים", הדגישו במשטרה.

הנוסעים ספגו פציעות קלות. ירושלים, הערב

ארבעה בני נוער - שלוש צעירות ונער בגילאי 16-17 שנפצעו קל - פונו על ידי מד"א לבית החולים הדסה עין כרם בעיר להמשך טיפול. מבית החולים נמסר כי הארבעה נמצאים בהכרה וסובלים מחבלות ראש וגפיים קלות. מצבם יציב והם הופנו להדמיות.

ד"ר פוזננסקי, מנהל מיון ילדים, אמר כי "ארבעת הנערים סיפרו כי הם שוהים בפעילות ערבית-יהודית משותפת ובמהלך נסיעה זרקו על האוטובוס בו נסעו אבנים גדולות. שניים מהם נפגעו בעין ומטופלים על ידי רופא עיניים, נער אחד ברגל ומטופל על ידי אורטופד ונערה נוספת עם חבלת ראש בדרכה להדמיה. מצבם בסך הכל טוב".

אביו של אחד מן הנערים שנפצעו הוסיף: "בני הוא חלק בקבוצת נערים ישראלים, ירדנים ופלסטינים שלומדים קורס קיץ בקרדיולוגיה במסגרת בית ספר קיץ. לא יאומן שדווקא עליהם זרקו אבן".

זירת הדקירה בצומת תפוח, אתמול (שפרה ארנהיים)

בסופ"ש: שני פיגועים ביממה

התקרית הערב מגיעה יממה בלבד לאחר פיגוע הדקירה בצומת תפוח, בו נפצע קל לוחם מג"ב בידו לאחר שפלסטיני ניגש לבקש מים ועזרה בטענה שהוא לא מרגיש טוב. לאחר מכן שלף הפלסטיני סכין וניסה לדקור אותו. זה היה פיגוע הדקירה בשלישי באזור השומרון בתוך ימים ספורים.

הלוחם נפצע קל והצליח להדוף את המחבל, בשעה שלוחם נוסף דרך את נשקו וביצע ירי לעברו. המחבל נוטרל ונפצע אנושות.

ביום שבת האחרון, בהפרש של שעות ספורות בלבד, התרחשו שני פיגועי דקירה - אחד מהם סמוך לצומת תפוח גם הוא, בו נפצע קל לוחם של משמר הגבול. המחבל, אחמד כמאל טהה מהכפר ביתא שבשומרון, נורה ונפצע אנושות.

מוקדם יותר באותו היום דקר מחבל חמוש בסכין חייל צה"ל בעמדת בידוק שבה הוצב כוח תותחנים בכביש 443, מערבית לבית חורון. החייל, שנפצע קל, הצליח להשיב אש ולנטרל את המחבל.