מאסר לחייל ששיחק בנשק ופגע באישה

חייל הורשע בפציעת אישה במהלך "התנהגות פזיזה" עם נשקו האישי: למזלו הרב האישה נפצעה קל בלבד. כמו כן קבע בית המשפט, ששלח אותו ל-10 חודשי מאסר, כי החייל סיכם עם חבריו שישקרו בנוגע להשתלשלות האירועים.

אילוסטרציה (דובר צה"ל)

"התנהגות פזיזה ומסוכנת שגרמה לפציעה": חייל צה"ל הורשע במשחק בנשק, במהלכו נפלט כדור שפגע באזרחית. אתמול (שני) החליט בית הדין הצבאי של מחוז מרכז לשלוח אותו ל-10 חודשי מאסר, וגם לגזור עליו עונש על תנאי ופיצוי לנפגעת. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל הודה והורשע בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות ובשיבוש מהלכי משפט, לאחר שהורה לחבריו לשקר לגבי נסיבות המקרה ולהטיל את האשמה על האזרחית. בית המשפט קבע כי במהלך הנסיעה לבית החולים החייל סיכם עם המעורבים הנוספים באירוע כי כאשר ייחקרו, יספרו שהכדור נורה לאחר שהאזרחית שיחקה בנשק.

בית הדין הצבאי אימץ את הסדר הטיעון שהוצג בפניו, וגזר על הנאשם עשרה חודשי מאסר. כמו כן נפסק לחייל מאסר על תנאי ותשלום פיצוי בסך 3,000 שקלים.

במסגרת גזר הדין, בית הדין הצבאי ציין כי למרות התנהגותו הפזיזה של החייל, לא הייתה לו כוונה לפגוע. כמו כן שקל בית הדין הצבאי את העובדה שהחייל והעדים חזרו בהם מעדות השקר והודו במעשה בשלב מוקדם של החקירה.

בנימוקים לעונש נכתב "מדובר בהתנהגות פזיזה ומסוכנת מאוד, שלמרבה הצער אף הובילה להתממשות הסיכון לירי בנשק – וברי כי פוטנציאל הסיכון היה גבוה עד מאוד, ואך מזל הוא כי האירוע הסתיים בפציעה שחומרתה יחסית לא מן הגבוהות". הנאשם יוצג על ידי הסנגוריה הצבאית.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני