ראש הממשלה ושר הביטחון סיירו בפיקוד הצפון: "לא שקט בגולן, ערוכים לכל תרחיש"

על רקע המציאות הביטחונית המשתנה בגבול הצפון, סיירו היום ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון בפיקוד הצפון וקיבלו מהמפקדים בשטח סקירה ביטחונית. "ישראל ערוכה לכל תרחיש, נפגע במי שינסה לפגוע בנו", אמר נתניהו. שר הביטחון הבהיר: "לא נאפשר הפרת ריבונות ברמת הגולן"

כשבוע לאחר התרגיל האוגדתי הנרחב שערך צה"ל ברמת הגולן, סיירו היום (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון בפיקוד הצפון ושמעו מפי המפקדים סקירה על ההיערכות בשל המציאות הביטחונית המשתנה בגזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכסף שיזרום לאירן בעקבות הסכם הגרעין ישמש אותה לחיזוק ארגוני הטרור שפועלים נגדנו במטרה מוצהרת להשמיד את ישראל", אמר ראש הממשלה. "אני כאן היום כדי לעמוד מקרוב אחרי ההיערכות של צה"ל מול האיומים האלה. צה"ל צבא חזק, ישראל חזקה ואנו ערוכים לכל תרחיש. מי שינסה לפגוע בנו - אנחנו נפגע בו".

"ברמת הגולן לא שקט ומי שחותר לכך אלה האירנים, שמנסים להפעיל שליחים כדי לבצע פיגועים נגדנו", הוסיף שר הביטחון יעלון. "נציגי משמרות המהפכה ממתינים ליישום ההסכם עם המעצמות כדי להביא עוד כסף לחיזבאללה ולארגוני הטרור האחרים ברמת הגולן ובזירה הפלסטינית. צה"ל ממשיך להיערך כדי לא לאפשר את הפרת הריבונות ברמת הגולן".

בדבריו התייחס שר הביטחון גם להסלמה הביטחונית ביהודה ושומרון ושיבח את התנהלות חיילי צה"ל ושוטרי משמר הגבול. "כמעט מדי יום יש ניסיונות לפיגועי דקירה", אמר. "הכוחות מגיבים מהר, באופן מקצועי ופוגעים בכל מי שמנסה להרים יד או סכין על חיילי צה"ל או אזרחים. לא נאפשר לשום ארגון טרור לפגוע בנו ונמשיך לנקוט בצעדים שונים. השבוע אישרתי הריסת עוד בתי מחבלים כחלק מצעדים מרתיעים כדי למנוע טרור".

התרגיל הנרחב שנערך בשבוע שעבר ברמת הגולן כלל בין היתר תרחיש של פעולה קרקעית מוגבלת בשטח סוריה בתגובה לירי רקטות מסיבי מעבר לגבול, וזאת בשל עלייה בכוחם של גורמים אסלאמיסטיים קיצוניים בסוריה ומתוך הערכה שהשקט בגזרה הצפונית הוא מצב נזיל שעלול להשתנות בכל רגע.

כמו כן, במסגרת ההיערכות לאפשרות של עימות נוסף נגד חיזבאללה, תרגלו בצה"ל פינוי אוכלוסייה מיישובים צמודי גדר סמוך לגבול עם סוריה וגם לבנון. ההחלטה לתרגל פינוי התקבלה בין היתר בשל העובדה שבשנים האחרונות מתבססות התכניות של ארגון הטרור הלבנוני על תקיפות בתוך שטח ישראל.