סוכלה הברחה של ציוד לרקטות לעזה

2 טונות של חומר אסור הוחבאו בתוך משלוח של בגדים ובדים שהגיע למעבר הגבול ניצנה. בשב"כ טוענים כי ארגוני הטרור תכננו להשתמש בפיברגלס לייצור רקטות: "הם מסתירים חומר גלם לטרור בתוך ציוד הומניטרי"

הציוד שנתפס במעבר (דוברות רשות המיסים)

סיכול נוסף של הברחה לתוך רצועת עזה: היום (שני) הותר לפרסום כי יבואן מעזה ניסה להעביר לתוך הרצועה גלילים של פיברגלס, חומר שהכנסתו אסורה. בשב"כ הסבירו כי מדובר בחומר גלם לבניית רקטות והזכירו כי במבצע "צוק איתן" אף נורו רקטות לישראל שהיו עשויות מפיברגלס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיכול המוצלח של רשות המסים והשב"כ התבצע בתחילת החודש, כאשר משלוח שהגיע למעבר הגבול ניצנה עורר את חשדם של עובדי המכס. היבואן הצהיר כי המשלוח מכיל רק בגדים ובדים, אך בסריקה התגלו שני טונות של גלילי פיברגלס שיועדו להעברה.

בשירות הביטחון הכללי הוסיפו כי הפיברגלס יועד לשימושם של גורמי הטרור ברצועה, מכיוון שזהו חומר גלם עיקרי לבניית מערך רקטות ארוכות הטווח. רקטות מחומר זה שוגרו בין השאר לאזור פלמחים לפני כשנה.

ניסיון הברחה דומה נמנע בשבוע האחרון במעבר כרם שלום, כאשר נמצאו סיבי פיברגלס שהוסתרו בתוך משלוח. במקרה זה היבואן ציין שהמשלוח מכיל ציוד לבתי ספר ברצועה לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה, אך לא הצהיר על סיבי הפיברגלס. מהשב"כ נמסר כי יינקטו הליכים משפטיים נגד המבריחים בשני המקרים.

"גורמי הטרור ברצועת עזה מנצלים כל דרך אפשרית בניסיונות ההתעצמות, גם במחיר הברחת חומרי גלם לתעשיית הטרור תוך שהם מסתירים אותם בתוך ציוד הומניטרי", הוסיפו בשב"כ. מתחילת השנה הוביל שיתוף הפעולה בין מינהל המכס ברשות המסים לבין שירות הביטחון הכללי לסיכול עשרות ניסיונות הברחה של מוצרים וחומרים האסורים בייבוא לרצועה: מחליפות צלילה ומוטות גופרית ועד פחם וחומר הודף לרקטות