הלוחם שנדקר משחזר: "הדפתי את המחבל"

פחות מיממה לאחד שנדקר, לוחם משמר הגבול ד' נפגש היום עם מפקד מג"ב ותיאר בפניו את הרגע שבו הותקף: "הסתובבתי והדפתי את המחבל". חברו שירה במחבל: "באירוע כזה אין זמן להסס"

לוחם משמר הגבול רש"ט ד', שנדקר אתמול (שבת) בפיגוע סמוך לכפר הפלסטיני ביתא, שוחרר מבית החולים - וכבר שב ליחידה. במהלך פגישה עם ניצב עמוס יעקב, מפקד משמר הגבול, שחזרו היום ד' והלוחם שירה במחבל את הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרגשתי חבטה בכתף, הסתובבתי והדפתי את המחבל", סיפר ד' לניצב יעקב ולמפקד מרחב איו"ש במג"ב, תת ניצב עוזי לוי. "עוד לפני שדרכתי את הנשק זיהיתי את הלוחם שלצידי יורה במחבל ומנטרל אותו".

הסכין ששימשה את המחבל (חטיבת דובר המשטרה)

"היינו ערוכים לאירוע מהסוג הזה", הוסיף ד'. "אין לי ספק שהמוכנות שלנו היא הסיבה שהאירוע הסתיים בפציעה קלה שלי, בנטרול מהיר של המחבל וללא פגיעה באזרחים חפים מפשע". הלוחם נפצע באורח קל בגבו, פונה לקבלת טיפול רפואי והבוקר שוחרר וכבר חזר לפעילות מבצעית. "היה לי חשוב לחזור לפלוגה ולחברים כמה שיותר מהר", סיפר.

הלוחם שירה בדוקר: "ככה מאמנים אותנו"

חברו של ד', רש"ט ב', הגיב במהרה וירה במחבל: "לפתע הגיח פלסטיני והחל לדקור את אחד מהלוחמים שהיה איתי בצוות. תוך שבריר שנייה הבנו שמדובר בפיגוע והבנתי שצריך לפעול ומהר, ביצעתי ירי על מנת לנטרל את המחבל".

צומת תפוח

"כשמדובר באירוע שאורך שניות בודדות אין זמן להסס, חייבים להפעיל שיקול דעת מדויק ולפעול באופן מיידי, ככה מאמנים את הלוחמים במשמר הגבול", הוסיף. "לשמחתי המחבל נוטרל עוד בטרם הצליח להשיג את מטרתו". המחבל, אחמד כמאל טהה מהכפר ביתא שבשומרון, נורה ונפצע אנושות.

מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, שיבח את פעילות הלוחמים ואת תגובתם המהירה והנחושה. "הלוחמים גילו ערנות ומקצועיות בדיוק כפי שמצופה מהם, במענה מבצעי מהיר ונחוש מנעו את החמרת האירוע", אמר. "פעם אחר פעם מוכיחים לוחמי משמר הגבול שיש לעם ישראל על מי לסמוך".