הוסר החשש לפיגוע סמוך לשילה

כוחות צבא ומשטרה הזועקו לכביש 60 סמוך להתנחלות שילה בשל דיווח על פצועה קשה מיידויי אבנים. הסריקות באזור לא העלו דבר והערכה היא כי מדובר בדיווח כוזב

כוחות גדולים הוקפצו למקום (סוכנות תצפית)

כוחות חילוץ גדולים לצד כוחות צבא ומשטרה הוקפצו אמש (שבת) ככל הנראה בשל דיווח כוזב על יידוי אבנים על ציר 60 סמוך ליישוב שילה. על פי הדיווח, בפיגוע נפצעה ישראלית באורח קשה. זמן קצר לאחר הדיווח נבדקה האפשרות שמדובר ברכב פלסטיני שנפגע ופונה לכפר תורמוס עייא הסמוך. הבדיקה העלתה כי לא אירע במקום כל אירוע וככול הנראה מדובר במטרידן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 23:35 התקבל על ידי מד"א דיווח על פצועה קשה בעקבות יידוי אבנים לעבר רכב משילה לתורמוס עייא. כוחות גדולים בנוסף לצוותי חילוץ של מד"א ביצעו סריקות במקום, אך כעבור חצי שעה לא אותר רכב או נפגעים.

מוקדם יותר, שעות ספורות לאחר שנדקר חייל בכביש 443, דקר פלסטיני לוחם משמר הגבול בצומת הבתות, סמוך לצומת תפוח שבשומרון. מצבו של השוטר מוגדר קל. המחבל, אחמד כמאל טהה מהכפר ביתא שבשומרון, נורה ונפצע אנושות.

(חטיבת דובר המשטרה)

רב-שוטר ב', לוחם משמר הגבול שנטרל את המחבל שחזר את הרגעים הדרמטיים: "פלסטיני הגיח והחל לדקור אחד מהלוחמים שהיו איתי בצוות. תוך שבריר שנייה הבנתי שמדובר בפיגוע ושצריך לפעול ומהר, ביצעתי ירי על מנת לנטרל את המחבל".

"כשמדובר באירוע שאורך מספר שניות, אין זמן להסס - חייבים להפעיל שיקול דעת מדויק ולפעול באופן מיידי. כך מאמנים את הלוחמים במשמר הגבול, ולשמחתי המחבל נוטרל בטרם הצליח להשיג את מטרתו"

"אין זמן להסס " (דוברות מג"ב)

מוקדם יותר היום דקר מחבל חמוש בסכין חייל צה"ל בעמדת בידוק שבה הוצב כוח תותחנים בכביש 443, מערבית לבית חורון. החייל, שנפצע קל, הצליח להשיב אש ולנטרל את המחבל.

מהחקירה עולה כי סמוך לשעה 11:30 הגיע פלסטיני בן 19 לעמדת הבידוק וביקש מים מהחיילים. כשאחד מהחיילים התכופף להביא לו מים הוא שלף סכין וניסה לדקור אותו. במקום התפתח מאבק בין המחבל לבין שני חיילים נוספים. לאחר שהמחבל הצליח לדקור את אחד החיילים, החייל שלף את נשקו, ירה לו בכתף ונטרל אותו.