פיגוע שני ביממה: חייל מג"ב נדקר בצומת תפוח, המחבל נורה

אירוע נוסף בתוך כמה שעות, הפעם בצומת הבתות שליד תפוח שבשומרון: מצבו של השוטר הפצוע מוגדר קל, המחבל נורה ומצבו מוגדר אנוש. מוקדם יותר: חייל נדקר בכביש 443, מצבו קל. תיעוד: השניות שאחרי הפיגוע ב-443

פיגוע שני ביממה - שעות ספורות אחרי דקירת חייל בכביש 443: פלסטיני דקר הערב (שבת) לוחם משמר הגבול בצומת הבתות, סמוך לצומת תפוח שבשומרון. מצבו של השוטר מוגדר קל. המחבל, אחמד כמאל טהה מהכפר ביתא שבשומרון, נורה ונפצע אנושות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רב-שוטר ב', לוחם משמר הגבול שנטרל את המחבל שחזר את הרגעים הדרמטיים: "פלסטיני הגיח והחל לדקור אחד מהלוחמים שהיו איתי בצוות. תוך שבריר שנייה הבנתי שמדובר בפיגוע ושצריך לפעול ומהר, ביצעתי ירי על מנת לנטרל את המחבל"."כשמדובר באירוע שאורך מספר שניות, אין זמן להסס - חייבים להפעיל שיקול דעת מדויק ולפעול באופן מיידי. כך מאמנים את הלוחמים במשמר הגבול, ולשמחתי המחבל נוטרל בטרם הצליח להשיג את מטרתו"

מוקדם יותר היום דקר מחבל חמוש בסכין חייל צה"ל בעמדת בידוק שבה הוצב כוח תותחנים בכביש 443, מערבית לבית חורון. החייל, שנפצע קל, הצליח להשיב אש ולנטרל את המחבל.

מהחקירה עולה כי סמוך לשעה 11:30 הגיע פלסטיני בן 19 לעמדת הבידוק וביקש מים מהחיילים. כשאחד מהחיילים התכופף להביא לו מים הוא שלף סכין וניסה לדקור אותו. במקום התפתח מאבק בין המחבל לבין שני חיילים נוספים. לאחר שהמחבל הצליח לדקור את אחד החיילים, החייל שלף את נשקו, ירה לו בכתף ונטרל אותו.

המחבל הוא תושב בית ענאן בבנימין. זמן קצר לפני פיגוע הדקירה סיפר המחבל כי רב עם אביו, שאף הכה אותו. הוא קיבל טיפול ראשוני בשטח ומצבו מוגדר קל.

שר הביטחון משה יעלון אמר בתגובה לפיגועי הדקירה: "אני מבקש לשבח את לוחמי צה"ל ומשמר הגבול על תגובתם המהירה, שפגעה ונטרלה את המחבלים שדקרו את חבריהם היום בכביש 443 ובשומרון". "בכך הוכיחו הלוחמים מקצועיות, נחישות ויכולת מבצעית גבוהה, כפי שנדרש בלחימה בטרור הפלשתיני, ובכלל", הוסיף.

"יידע כל מי שמנסה לפגוע בחיילי צה"ל, בשוטרי משמר הגבול או באזרחי ישראל, כי דמו בראשו. המאבק בטרור הפלשתיני, הן הארגוני והן זה המבוצע על ידי בודדים, הוא מורכב ודורש יד ברזל, אורך רוח ושיקול דעת - וכך אנו פועלים", סיכם שר הביטחון.