פיגוע דקירה ב-443: חייל נפצע קל

מחבל פלסטיני בן 19 הגיע לעמדת בידוק שבה הוצב כוח תותחנים, ביקש מים מהחיילים במקום ודקר אחד מהם. החייל הצליח לירות בכתפו של המחבל ולנטרל אותו. המחבל, שנפצע גם הוא קל, נעצר

מחבל חמוש בסכין דקר בשעות הצהריים (שבת) חייל צה"ל בעמדת בידוק שבה הוצב כוח תותחנים בכביש 443, מערבית לבית חורון. החייל שנדקר ונפצע באורח קל הצליח להשיב באש ולנטרל את המחבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהחקירה עולה כי סמוך לשעה 11:30 הגיע פלסטיני בן 19 לעמדת הבידוק וביקש מים מהחיילים. כשאחד מהחיילים התכופף להביא לו מים הוא שלף סכין וניסה לדקור אותו. במקום התפתח מאבק בין המחבל לבין שני חיילים נוספים. לאחר שהמחבל הצליח לדקור את אחד החיילים, החייל שלף את נשקו, ירה לו בכתף ונטרל אותו.

המחבל הוא תושב בית ענאן בבנימין. זמן קצר לפני פיגוע הדקירה סיפר המחבל כי רב עם אביו, שאף הכה אותו. הוא קיבל טיפול ראשוני בשטח ומצבו מוגדר קל.

תחנת הדלק שהוצתה בעלי (כבאות והצלה איו"ש)

בתקרית אחרת הוצתה אתמול תחנת דלק של חברת סונול ליד היישוב עלי בשומרון. מדובר בתחנה הנמצאת על כביש 60 - אחד הצירים המרכזיים ביהודה ושומרון, ונגישה גם לכלי רכב ישראלים וגם לנהגים פלסטינים. מדיווח ראשוני נמסר כי נצפה רכב שנכנס לתחנה, הצית אש ונמלט. חקירת האירוע הוטלה על תחנת בנימין.

פיגוע דקירה שני בתוך שבוע

פיגוע הדקירה סמוך לבית חורון הוא השני בציר 443 בתוך שבוע. ביום ראשון האחרון נפצע באורח בינוני יהודה בן מויאל לאחר שהותקף על ידי מחבל בתחנת דלק בכביש.

"הגעתי לתדלק בתחנה, מילאתי אוויר בגלגל וכשהתכופפתי למלא את האוויר הגיע מחבל בחולצה כחולה ודקר אותי חמש פעמים בכתף הימנית" סיפר בן מויאל. "הוא בא בהפתעה, לא ראיתי אותו ולא שמעתי".

רצתי לכיוון התחנה, נפלתי פעם אחת קמתי, ושוב נפלתי עד שהגעתי לרכב. חבר שהיה איתי באוטו בכלל לא שם לב לסיטואציה. רק כשהגעתי לרכב הוא שם לב פתאום ויצא מהאוטו לראות מה קרה".

"הבנתי באותו רגע שזה פיגוע. צעקתי הצילו לוקחים אותי תעזרו לי, וכל העובדים בתחנה רק הסתכלו ואפילו גיחכו, אך אף אחד לא עשה דבר". בן מויאל סיפר כי חזר לרכבו, ונהג בו בעצמו עד למחסום עופר. "צריך בשביל זה כוחות גדולים" שחזר הפצוע, שסיפר כי חברו עצר לו את הדימום במהלך הנסיעה, עד שהגיעו למחסום שם קיבל בן מויאל טיפול מחובש צה"ל ופונה לבית החולים שערי צדק על ידי צוות מד"א.