תרגיל חילות האוויר של ישראל וארצות הברית נחשף

חיל האוויר הישראלי קיים תרגיל משותף יחד עם צבא ארצות הברית בבסיס חיל האוויר האמריקני בנבדה. בישראל ובארצות הברית ניסו לשמור על פרופיל נמוך באשר להתרחשות התמרון, אך תיעוד מיוחד חושף את דבר קיומו

F15 ישראלי בתרגיל (EOR 1)

אחרי האימון הגדול שקיים חיל האוויר ביוון, החל בימים האחרונים תרגיל מורכב וייחודי של טייסות הקרב של החיל ובו מטוסי ה-F15. מדובר בתרגיל "רד פלג", אימון בלוחמה אווירית המתקיים בבסיס חיל האוויר האמריקני נליס בנבדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בישראל ובארצות הברית ניסו לשמור להנמיך פרופיל בנוגע לתרגיל, אולם תמונות שהגיעו לידי חדשות 2 Online חשפו את דבר קיומו. בתרגיל משתתפים כל חילות האוויר של הכוחות המזוינים של ארצות הברית, לצד חילות האוויר של בעלות בריתה.

למעלה ממאה כלי טיס וכ-2,500 משתתפים מעורבים בתרגיל, בו לקחו חלק הכוחות המיוחדים של צבא ארה"ב ויחידות מיוחדות ממדינות זרות שהוזמנו במיוחד, ביניהן ירדן וסינגפור.

שיתוף הפעולה הצבאי נמשך

הכוחות המיוחדים יתרגלו עבודה משותפת עם מטוסי קרב - תקיפות מטרות איכות, סימון מטרות בשטח עבור הטייסים וחדירה לעומק שטח אויב במסוקים ובמטוסי תובלה מדגם "הרקולס". במקביל לאימון קרבות אוויר ותקיפה, יתרגלו אנשי צוות האוויר גיחות ארוכות טווח ותדלוק אווירי. שטחי האימון הנרחבים מרחיבים את מעטפת האימונים השירתית ומאפשרים לטייסים לטוס במתארים חדשים, דבר המשפר את יכולתם המבצעית במצבים לא מוכרים.

שיתוף הפעולה הצבאי והמודיעיני בין ישראל לארה"ב נמשך, מתקיים ואף מעמיק, בלי קשר למתיחות בדרג המדיני בין שתי המדינות. הטייסים מתרגלים יחד, לומדים לדבר בשפה משותפת, לטוס יחד בגלי תקיפה של עשרות מטוסים ולבצע קרבות אוויר רבי משתתפים.

זו אינה הפעם הראשונה שחיל האוויר משתתף בתרגיל, אבל חשיבותו רבה. בתקופה האחרונה מגביר חיל האוויר את שיתופי הפעולה הבינ"ל שהוא מקיים עם חילות אוויר זרים, יוון, ארה"ב ואיטליה הן רק חלק מהמדינות שמתאמנות עם ישראל.