מד"א השבית הדרכות הרפואה בצה"ל

במד"א השביתו למשך יממה את ההדרכות בבית הספר לרפואה בצה"ל, זאת בשל אי הסדרים כספיים מול משרד הביטחון. בצה"ל הופתעו מהמהלך וטענו כי הסוגיה הוסדרה כבר חודש קודם לכן, ואילו במד"א מתעקשים שטרם הושגו הבנות וכי המו"מ בין הצדדים נמשך

הדרכות הרפואה הוקפאו, ארכיון (דובר צה"ל)

פעילות הכשרת החניכים בבית הספר לרפואה צבאית בה"ד 10 שבקריית ההדרכה הושבתה שלשום (שלישי) למשך יום אחד, זאת בשל אי הסדרים כספיים בין משרד הביטחון למגן דוד אדום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממידע שהגיע לידי חדשות 2 Online עולה, כי ביום שני האחרון הודיע אחראי קורס הפרמדיקים הצבאי מטעם מד"א למפקד המגמה בבסיס שההדרכה המתוכננת ליום המחרת לא תתקיים כסדרה בשל ענייני תקציב.

בצה"ל הופתעו מהמהלך, בעיקר לאחר שבירור מול משרד הביטחון העלה כי המחלוקת יושבה כבר בתחילת החודש ועל כן הצעד שעליו החליטו במד"א אינו ברור להם.

"הוויכוח הוא על כך שהתעריפים לא התעדכנו ריאלית במשך 12 שנים", הסבירו גורמים במד"א. "למרות זאת ההשבתה פסקה יום לאחר מכן בהוראת מנכ"ל מד"א אלי בין, שהורה לחזור לבסיס כדי שהחיילים לא ייפגעו. עם זאת, הבעיה עדיין לא נפתרה". עוד ציינו במד"א כי המשא ומתן הכלכלי מול משרד הביטחון נמשך, והסבירו כי למרות השבתת ההדרכה בבית הספר לרפואה עדכן נציג מד"א את מפקד המגמה בחומרי ההדרכה כך שיוכל להעבירם לחיילים באופן אחראי ומסודר.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "הזמנה מתוקצבת לקורס הפרמדיקים לצה"ל נחתמה במשרד הביטחון בתחילת החודש, לאחר סיכום משא ומתן עם מד"א. להפתעתנו, מד"א בצעד חד צדדי וללא הודעה מראש, הפסיק שלשום את ההדרכות, בניסיון לשפר את התמורה שסוכמה בהסכם. בעקבות התערבות מידית של מנהל הרכש במשרד הביטחון, חזרה בה הנהלת מד"א מהצעד החד צדדי ושבה לפעילות כבר אתמול".
 
ממד"א נמסר בתגובה: "מד"א מכשיר במשך שנים רבות את כלל הפרמדיקים של צה"ל בהצלחה יתרה. בעקבות שינוי מיקום ההכשרה והעברתו לדרום הארץ נתגלעו מחלוקות כספיות בעקבות ההוצאות הנלוות שחלו על מד"א כתוצאה מכך. לפיכך הודיע מד"א כי לא תוכל להמשיך לספק את השירות מבלי לעדכן את התעריף. עם זאת, בשל החשיבות הלאומית של הנושא, הסכים מנכ"ל מד"א, אלי בין, להשיב בשלב זה את הפעילות הסדירה על כנה, במקביל להמשך המו"מ עד להשגת פתרון הולם לכל המחלוקות".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני