חשד לפשע שנאה נוסף ליד רמאללה

אלמונים הציתו אוהל בדואי וריססו כתובות נאצה באזור עין סמיא. בנס לא איש לא נפגע באירוע מאחר שהאוהל שימש לאיחסון ציוד. כוחות גדולים של צבא ומשטרה עורכים סריקות באזור

כתובת הנאצה שרוססה על רקע האוהל השרוף

חשד לפשע שנאה ליד רמאללה: אלמונים הציתו הלילה (חמישי) אוהל של בדואים באזור עין סמיא. לא היו נפגעים, אך האוהל נשרף כליל על כל תכולתו. סריקות גדולות של צבא ומשטרה נערכות באזור בניסיון לתפוס את העומדים מאחורי המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי ביטחון מעריכים כי בנס נמנע אסון מאחר והאוהל שימש כמחסן ולא למגורי משפחה. סמוך למקום ההצתה רוססו הכתובות "מנהלי נקמה" ו"תג מחיר" ולפי החשד מדובר בפעולה של אנשי ימין קיצוני בתגובה למעצרים המנהליים של שלושה פעילים.

המאהל שנשרף כליל (זאכריה סדה, רבנים למען זכויות האדם)

נציגים של המינהל האזרחי וכוחות הביטחון הגיעו למאהל זמן קצר אחרי הדיווחים על האש שפרצה במקום. הכוחות מבצעים סריקות בניסיון לעלות על עקבותיהם של מבצעי ההצתה ואחרי הרכב שהסיע אותם. החיפושים נמשכים בשעה זו במרחב של קילומטרים מהאירוע.

בארגון רבנים למען זכויות האדם גינו את הפשע אך גם יצאו נגד המעצרים המנהליים: "זה הזמן עבור מדינתנו להשקיע כל מאמץ לתפוס את אותם קיצוניים מבצעי פשעי שנאה וטרור, אך מעצר מינהלי ללא הליך משפטי תקין איננו הדרך, אלא השקעת מאמצים ומשאבים רבים יותר. רק בנס לא הסתיים האירוע הלילה בעוד אסון וקורבנות בנפש".