חמאס: כך השתלטנו על מזל"ט של חיל האוויר

ארגון הטרור פרסם סרטון שבו הציג לכאורה מזל"ט של צה"ל, שלטענתו נפל בשטח הרצועה בחודש שעבר והכריז: "הצלחנו להשתלט על מזל"ט מסוג "סקיי לארק" ישראלי". בזרוע הצבאית אמרו כי הרכיבו את כלי הטיס מחדש ויעשו בו שימוש

חמאס ממשיך להתפאר בכוחו הצבאי וביכולותיו והערב (רביעי) פרסם סרטון שבו הציג מזל"ט, שלטענתו שייך לצה"ל ונפל בשטח הרצועה. הזרוע הצבאית של חמאס הצהירה: "הצלחנו להשתלט על מזל"ט מסוג "סקיי לארק" ישראלי שנפל ב-22 ביולי". בארגון טוענים כי בדקו אותו, הרכיבו מחדש והכניסו לשימוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פעולת ההשתלטות נכתב בהודעת הארגון כי "מדובר בהישג איכותי של מספר מוחות צעירים בארגון". לטענת חמאס, מדובר ב"יחידה מיוחדת".

מוקדם יותר דיווחה תחנת הטלוויזיה של חמאס כי מדובר בהישג טכנולוגי, אולם ההודעה הרשמית של הזרוע הצבאית נמנעת ממינוח זה. בכלי תקשורת לא רשמיים בעזה נטען היום כי ברשות חמאס טכנולוגיה המאפשרת שיבוש פעילותם של מזל"טים בצפון הרצועה, אך בסרטון ובהודעה לא הוזכר כל אמצעי כזה.

מייצרים טנקים ונגמ"שים

טענתם הבסיסית של מנהיגי הארגון היא כי אנשיהם הצליחו לפענח את צפונותיו של המטוס הזעיר שנפל באזור בית להיה. בעקבות זאת, כך לדבריהם, הם השיגו יכולת לוחמה אלקטרונית שהיא פרי פיתוחם.

אתמול אמר אחד מבכירי חמאס, מחמוד א-זאהר, כי הארגון אינו עוד מיליציה, אלא הופך להיות צבא של ממש. יחד עם זאת, הצהיר מנהיג פוליטי אחר של חמאס כי הארגון מייצר טנקים ונגמ"שים.