הג'יהאד האסלאמי: "כל ערי ישראל בטווח הטילים"

שנה אחרי צוק איתן אומר מפקד בכיר בג'יהאד האיסלאמי בעזה כי הארגון למד מטעויות העבר וביצע שיפורים רבים במערך הרקטות. הוא מבטיח "הפתעות רבות שנשמרות בסתר" בעימות הבא: "רכשנו יכולות ייחודיות רבות הנוגעות לטווח הירי וכוח ההרס של הטילים"

מסר מאיים לישראל (רויטרס)

יותר משנה לאחר מבצע "צוק איתן", ארגון הג'יהאד האסלאמי משגר מסר מאיים לעבר ישראל: מפקד בכיר בארגון הטרור העזתי אומר היום (שלישי) כי "כל ערי ישראל בטווח הטילים שלנו כעת, ביצענו שיפורים רבים בטווחים ובכוח ההרס. יש לנו הפתעות רבות שנשמרות בסתר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפקד הבכיר שהזדהה בכלי התקשורת הפלסטינים בשם אבו-מוג'אהד, טען כי הארגון למד מטעויות ומניסיון העבר. לדבריו, בחודשים הרבים שחלפו מאז תום המערכה בעזה, הג'יהאד ביצע שיפורים רבים בתחום שיגורי הטילים ובעוצמתם וכי יש ברשותו כעת טילים ארוכי טווח שיכולים לאיים על מדינת ישראל כולה.

"כל ערי פלסטין הכבושה נמצאות כעת בטווח הטילים שיש בידי הג'יהאד האסלאמי", איים הבכיר. "רכשנו יכולות ייחודיות רבות הנוגעות לטווח הירי וכוח ההרס. יש לנו הפתעות רבות שאין סיבה לדבר עליהן, ועל כן לא נחשוף אותן".

בהתייחס למבצע הצבאי של הקיץ שעבר אמר אבו-מוג'האד כי "המערכה לא נכפתה על תנועות ההתנגדות, אלא ההתנגדות היא שכפתה את המלחמה על הכיבוש, בתגובה להתגרויות ולמדיניות החיסולים שביצע האויב בעת ההיא".

פעיל הטרור הבכיר (התקשורת הפלסטינית)

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי פעיל חמאס בכיר נעצר על ידי מערכת הביטחון, בחקירתו סיפק מידע על מערך המנהרות ההתקפיות של הארגון לישראל, שממשיך לפעול גם אחרי צוק איתן. מדובר באבראהים עאדל שחאדה שאער, צעיר בן 21 מרפיח שחפר מנהרות עבור הארגון. הוא נעצר בתחילת חודש יולי, ולפני כשבוע וחצי הוגש נגדו כתב אישום.

בחקירתו חשף שאער מידע רב אודות פעילות חמאס בעיקר ברפיח - בין היתר על מוקדי החפירה, ותוואי המנהרות שהארגון שוקד על כרייתם. בחקירה סיפר הפעיל גם על הכביש החדש שסלל חמאס באזור הגבול: לדבריו, הכביש צפוי לשמש לטובת מימוש מתקפת פתע כנגד ישראל, בסיוע כלי רכב שידהרו לעבר הגבול.