עריק ניסה להצית את עצמו מול הכלא הצבאי - ונעצר

חייל עריק שהגיע להסגיר את עצמו - איים שאם מפקד כלא 4 לא יגיע לפגוש אותו, הוא יצית את עצמו. הוא שפך על עצמו חומר דליק, הנעליים והגרביים עלו באש - וסגל הכלא עצר אותו מיד. צה"ל: החייל צפוי להישפט מחר

כלא 4, ארכיון (דובר צה"ל)

תקרית חריגה אירעה אתמול (שני) מול שערי הכלא הצבאי 4 בצריפין: חייל עריק הגיע למקום עם חומר דליק, ואיים להצית את עצמו אם מפקד הכלא לא יגיע ויפגוש אותו - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בחייל ששייך לזרוע היבשה, ומוגדר עריק כבר שנה ושלושה חודשים. הוא התייצב בשערי הכלא והשמיע את האיום לחיילי המקום. לבסוף, לאחר שלטענתו לא התייחסו אליו, הוא הוריד את הנעליים והגרביים שלו, לקח נייר טואלט, שפך עליהם חומר דליק והצית אותם. לאחר מכן, הוא שפך על עצמו חומר דליק.

לאחר מכן הצליחו קצינים בכלא לנטרל אותו, זאת על פי הצבא, לאחר שהיו איתו ב"משא ומתן". לטענתם, מפקד הכלא לא היה בבסיס באותו הזמן. עם זאת, לא ברור איך הוא הצליח להצית את נעליו ולשפוך על עצמו חומר דליק, מבלי שאף אחד התערב קודם לכן.

"שני מפקדים שהגיעו למקום הרגיעו אותו, הכניסו אותו לכלא, שם הוא קיבל טיפול רפואי ונפגש עם קצין בריאות נפש", אמרו גורמים בצה"ל, "מדובר בפרובוקציה". מחר הוא אמור להיות מובא בפני שופט.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החייל ערק מיחידתו במשך שנה ושלושה חודשים, מרגע התייצבותו בכלא 4 נמצא בהשגחה ומטופל על ידי גורמי בריאות הנפש. החייל צפוי להישפט מחר בגין עריקותו".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני