"מחסן" אמצעי לחימה נמצא בבית חייל בודד

מידע מודיעיני שהגיע למצ"ח הוביל את החוקרים למאגר אמצעי לחימה רבים בביתו של חייל בודד. במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו הוא הודה במעשים, ובצה"ל החליטו להתחשב בו ולא שלחו אותו בכלא. מה נמצא אצלו?

אילוסטרציה (דוברות משטרת ישראל)

כדורים רבים, רימוני גז, מכשירי קשר ואמצעי לחימה נוספים - זה מה שמצאו חוקרי המשטרה הצבאית החוקרת בביתו של חייל בודד ששימש כמש"ק לוגיסטיקה. בית הדין הצבאי החליט להתחשב בנסיבותיו האישיות ולא שלח אותו לכלא, כחלק מהסדר טיעון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל הורשע אתמול (ראשון) בשימוש ברכוש צבאי שלא למטרות הצבא. בהיותו חייל, הוא החזיק בבית הוריו בכפר סבא שבעה רימוני גז, שני מכשירי קשר, שתי אנטנות למכשיר קשר, 145 כדורי 5.56, 50 כדורי 5.56, 10 כדורי מאג, משקפי אבק צה"ליים, פנס צה"לי, גז מדמיע, מדי וכובע אסיר ושלוש סוללות נטענות למכשיר קשר.

החקירה נגדו נפתחה בעקבות קבלת מידע מודיעיני המעלה חשד כי החייל, מש"ק לוגיסטיקה, הוציא במהלך שירותו רכוש מהצבא. בחקירתו הוא הודה במיוחס לו. במהלך החיפוש שבוצע בביתו נמצאו אמצעי הלחימה, אותם קיבל מאדם אחר והחזיק במשך יותר משנה.

"הנאשם הוא חייל בודד שגר אצל סבו וסבתו, ולדבריו התיק ובו הציוד הצבאי נמצא בבית הוריו שבכפר סבא והוא אינו מתגורר שם נוכח נסיבותיו האישיות", ציין שופט בית הדין הצבאי סא"ל שחר גרינברג. "מדובר בנאשם איכותי שזכה לחוות דעת טובה ויוצאת דופן מצד מפקדו. החייל הינו בעל מוטיבציה גבוהה והיה מעוניין לצאת לקורס פיקודי ולקורס קצינים".

"יעזור לחייל להשתקם". עו"ד פינרסקי (מקס גון)

כחלק מהסדר הטיעון, במסגרתו הודה החייל במיוחס לו, הוחלט כי הוא לא ייכנס לכלא. הוטל עליו עונש מאסר מותנה בן 60 יום למשך שלוש שנים, הורדה לדרגת טוראי וקנס בסך 3,500 שקלים.

"אנחנו שמחים שהתביעה שקלה את נסיבותיו של הנאשם והסכימה להסתפק בעונש שלא כולל מאסר או עבודות שירות, למרות היקף הציוד שנמצא בביתו", ציין סנגורו עו"ד אבי פינרסקי. "העונש יעזור לחייל להשתקם ולבנות את חייו האזרחיים".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני