הנדקר בפיגוע משחזר: "יצאתי בנס"

יהודה בן מויאל, הצעיר שנפצע בינוני לאחר שהותקף בידי מחבל, מתאר את רגעי האימה בתחנת הדלק בכביש 443: "הוא בא בהפתעה כשמילאתי אוויר ודקר אותי בכתף. צעקתי 'הצילו, תעזרו לי'". לטענתו, איש מהעובדים במקום לא עשה דבר: "הם רק הסתכלו והייתי אומר אפילו גיחכו"

יהודה בן מויאל (26) שנפצע אמש (ראשון) בפיגוע הדקירה בכביש 443 משחזר בבית החולים את המפגש עם המחבל. "הגעתי לתדלק בתחנה, מילאתי אוויר בגלגל וכשהתכופפתי למלא את האוויר הגיע מחבל בחולצה כחולה ודקר אותי חמש פעמים בכתף הימנית" סיפר בן מויאל. "הוא בא בהפתעה, לא ראיתי אותו ולא שמעתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רצתי לכיוון התחנה, נפלתי פעם אחת קמתי, ושוב נפלתי עד שהגעתי לרכב. חבר שהיה איתי באוטו בכלל לא שם לב לסיטואציה. רק כשהגעתי לרכב הוא שם לב פתאום ויצא מהאוטו לראות מה קרה".

"הבנתי באותו רגע שזה פיגוע. צעקתי הצילו לוקחים אותי תעזרו לי, וכל העובדים בתחנה רק הסתכלו ואפילו גיחכו, אך אף אחד לא עשה דבר". בן מויאל סיפר כי חזר לרכבו, ונהג בו בעצמו עד למחסום עופר. "צריך בשביל זה כוחות גדולים" שחזר הפצוע, שסיפר כי חברו עצר לו את הדימום במהלך הנסיעה, עד שהגיעו למחסום שם קיבל בן מויאל טיפול מחובש צה"ל ופונה לבית החולים שערי צדק על ידי צוות מד"א.

המחבל נורה למוות (איתי)


"יצאתי משם בנס, אלוהים עזר לי להימלט מהמחבל. למי שדוקר וזומם להרוג מגיע למות" סיכם הפצוע ממיטתו בבית החולים בירושלים.

הפיגוע התרחש אתמול סמוך לשעה 20:00 בתחנת דלק בכביש 443. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נראה המחבל מטיל אימה על נהג אחר, אחרי שכבר את בן מויאל. הסרטון צולם על ידי איתי, תושב ירושלים, שנעל את עצמו ברכבו מחשש שהמחבל יפגע גם בו. מספר דקות לאחר מכן נורה המחבל למוות על ידי כוחות צה"ל.

מחברת "דור אלון" נמסר: "מדובר בתחנה שנמצאת בבעלות זכיין פרטי האחראי באופן בלעדי על ניהול התחנה. עם היוודע המקרה פנינו לזכיין שהודיע כי החל בבדיקת המקרה באופן מיידי. תיעוד המקרה כפי שנקלט במצלמות האבטחה הועבר לחקירת המשטרה. ככל שידרש ויעלה בבירור החקירה, נפעל אל מול הזכיין לנקיטת כל ההליכים הנדרשים". 

זכיין התחנה מסר בתגובה: "מדובר בתחנת דלק שמשרתת נאמנה את כלל האוכלוסייה כבר למעלה מ- 25 שנה. מדובר בתחנה שדוגלת בדו קיום ומעסיקה כעובדי תחנה הן יהודים והן ערבים לשביעות רצון הלקוחות מזה שנים. תיעוד המקרה כפי שנקלט במצלמות האבטחה הועבר למשטרה ולשב"כ ואנו משתפים עימם פעולה באופן מלא. בסיום החקירה וככל שיידרש נפעל לנקיטת כל האמצעים הנדרשים".