מעצר מנהלי לנכדו של הרב כהנא

שר הביטחון יעלון חתם על צו מעצר למשך 6 חודשים לפעילי הימין מאיר אטינגר, נכדו של הרב כהנא, ואביתר סלונים, במסגרת מעורבותם בהתארגנות יהודית קיצונית. המשטרה והשב"כ פשטו הבוקר על כמה מאחזים בבנימין, ערכו חיפושים ועצרו כמה חשודים

המאבק בטרור היהודי ביהודה ושומרון: שר הביטחון משה (בוגי) יעלון חתם היום (ראשון) על צו מעצר מנהלי לפעילי הימין הקיצוני מאיר אטינגר ואביתר סלונים במסגרת מעורבותם בפעילות של התארגנות יהודית קיצונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מימוש הצווים נגד אטינגר, נכדו של הרב מאיר כהנא - מנהיג תנועת "כך", ונגד אביתר סלונים, התבצע כשבוע לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אישר למערכת הביטחון להוציא צו מעצר מנהלי לשלושה פעילים. הצווים מומשו הבוקר בהמלצת שירות הביטחון הכללי.

הצווים שהוצאו לשני הפעילים ניתנו למשך חצי שנה, בדומה לצו שניתן בשבוע שעבר למרדכי מאייר, תושב מעלה אדומים. מעצרו המנהלי של מאייר, היה הראשון שעליו חתם יעלון מאז נתן היועץ המשפטי לממשלה את אישורו לביצוע המהלך.

לטענת ארגון "חננו" המעניק סיוע משפטי לחשודים על רקע לאומי, הצווים הוצאו דקות ספורות לפני תחילת דיון בהארכת מעצרם, וזאת מחשש שבית המשפט יורה על שחרורם. בעקבות המעבר להליך המנהלי - התייתר הצורך בדיון בבית המשפט והוא בוטל.

גל מעצרים ביהודה ושומרון 

מוקדם יותר פעלו המשטרה ושירות הביטחון הכללי במאחזים ביהודה ושומרון במסגרת חקירת שורת אירועים שהתרחשו בחודשים האחרונים. במסגרת הפעילות פשטו שירות הביטחון הכללי והמשטרה על כמה מאחזים, ובהם עדי עד וגבעת הבלאדים הסמוך ליישוב כוכב השחר שבאזור בנימין. בפשיטה נעצרו ותושאלו שורה של פעילי ימין קיצוני בחשד למעורבותם בהתארגנות אסורה ובפעילותם באזור.

עו"ד איתמר בן גביר טען כי היא בוצעה ללא צידוק עובדתי בשטח. "מדובר בפעילות שנועדה בעיקר לצרכי הרגעת הציבור", הסביר.

תלונה נגד גופשטיין

במקביל נמשך גם המאבק בהסתה נגד נוצרים בישראל. ראשי הכנסייה הקתולית בישראל הגישו תלונה במשטרה נגד יושב ראש ארגון להב"ה בנצי גופשטיין בגין הסתה לאלימות. התלונה הוגשה בעקבות דבריו של גופשטיין בכנס חרדי סגור, לפיהם יש לשרוף כנסיות.

הטיפול בתלונה שהוגשה הועבר אף הוא למפלג לפשיעה לאומנית במחוז ש"י המרכז את הטיפול גם בכמה תלונות נוספות שהוגשו על ידי כמה כנסיות בארץ בשל הצתות ודברי הסתה שונים שהשמיעו נגדן ישראלים.