לקראת הלווייתו של סעד דוואבשה: צה"ל מתגבר כוחות

במערכת הביטחון נערכים לעימותים לקראת מסע הלוויה של סעד דוואבשה, אבי המשפחה שנפגעה בפיגוע בכפר דומא, שמת בלילה מפצעיו. במקביל, מתאם פעולות הממשלה בשטחים מקיים מגעים עם בכירים פלסטינים להרגעת הרוחות

מסע הלוויה של סעד דוואבשה, אבי המשפחה שנפגעה בפיגוע הטרור היהודי, שמת בלילה (שבת) מפצעיו בבית החולים סורוקה, יצא לכיוון הכפר דומא בשומרון. במערכת הביטחון חוששים מפני עימותים והפרות סדר סמוך לכפר במהלך הטקס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המינהל האזרחי העביר את גופתו של דוואבשה מבית החולים בבאר שבע לידי הרשות הפלסטינית לקראת טקס הקבורה בכפר. בעקבות החשש מעימותים, תוגברו כוחות של משמר הגבול וצה"ל כחלק מהאפשרות להפרות סדר.

במקביל, מתקיימים מגעים בין ראש המינהל האזרחי, תא"ל דוד מנחם ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי עם בכירים פלסטינים. השניים מנסים להרגיע את הרוחות ואת גובה הלהבות שהתגברו באזור בימים שלאחר הפיגוע, שעל פי ההערכות ביצעו מתנחלים.

דוואבשה, אבי התינוק עלי שנשרף למוות בפיגוע בכפר דומא בשבוע שעבר, מת הלילה מפצעיו בבית החולים. האב סבל מכוויות ב-80% מגופו ואושפז במצב אנוש מאז הפיגוע.

בני משפחת דוואבשה על רקע הריסות ביתם

ד"ר מוטי קליין מנהל היחידה לטיפול נמרץ, אמר כי "הפצוע פונה לפני שבוע לסורוקה במסוק במצב אנוש, כשהוא סובל מכוויות קשות ב-80% משטח גופו. הוא נותח מספר פעמים על ידי רופאי יחידת הכוויות של בית החולים, היה מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי כשהוא מורדם ומונשם. צוות בית החולים נאבק על חייו, בימים האחרונים חלה התדרדרות במצבו כתוצאה מהפגיעה הקשה ולצערינו נפטר לפנות בוקר".

שיפור במצבו של אחמד בן ה-4

אתמול העירו הרופאים בבית החולים "שיבא" את בנו של סעד, אחמד בן ה-4 שנפצע קשה מאוד בפיגוע הטרור בשומרון. מזה כשבוע מאושפז דוואבשה הבן במחלקה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים.

מבית החולים נמסר כי בן ה-4 פקח את עיניו ומתקשר עם סביבתו. יחד עם זאת, מצבו מוסיף להיות קשה עקב חומרת הכוויות מהן הוא סובל. הרופאים הבהירו כי דוואבשה עדיין לא יצא מכלל סכנה. בבית החולים מאושפזת גם אם המשפחה במצב קשה.

תמונה משפחתית שנמצאה בזירת הפיגוע

על פי החשד, מתנחלים השליכו בקבוקי תבערה לעבר בית המשפחה בכפר דומא דרומית לשכם, גרמו למותו של התינוק וכעת גם למותו של אביו. מהשריפה נפגעו גם אם המשפחה והפעוט בן ה-4. בני המשפחה פונו תחילה על ידי הסהר האדום אך בעקבות מצבם מסוק צבאי פינה את האב לסורוקה ואת האם והילד לתל השומר.