בתגובה לירי: צה"ל תקף ברצועת עזה

כלי טיס של חיל האוויר הפציצו מטרות של ארגון חמאס במרכז הרצועה בעקבות ירי הרקטות לעבר ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה אירעה באזור מחנה הפליטים אל-בוריג'. ארגון המזוהה עם דאע"ש לקח אחריות לירי

הותקפה מפקדה של חמאס, ארכיון (רויטרס)

שעות ספורות אחרי ירי הרקטות לעבר שטח ישראל, חיל האוויר תקף אמש (שישי) מטרות חמאס ברצועת עזה. המטרות שהותקפו נמצאות סמוך למחנה הפליטים אל-בוריג' במרכז הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי המטרות אותן תקף חיל האוויר הן חלק מתשתית טרור של ארגון חמאס וכי זוהתה פגיעה מדוייקת. "התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח מדינת ישראל היום בשעות הצהריים", הוסיפו "ארגון הטרור חמאס הינו הכתובת ברצועת עזה ועליו מוטלת האחריות".

מוקדם יותר אתמול ארגון המזוהה עם דאע"ש בעזה לקח אחריות על ירי הרקטה לעבר המועצה האזורית אשכול. בהודעה שפרסמו אנשי הארגון המכונה "אחפאד א-סחאבה" ברשתות החברתיות, נכתב כי הירי בוצע בנקמה על כניסת מתנחלים להר הבית והצתת הבית בכפר דומא ושריפתו למוות של התינוק עלי דוואבשה בכפר דומא.בשעות הצהריים נורו שלוש רקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, כשאחת התפוצצה סמוך לגדר בשטח פתוח צפונית ליישוב כיסופים. אזעקה לא הופעלה מאחר שהרקטה לא סיכנה את היישובים באזור.

עבור תושבי הדרום, מדובר במציאות חדשה ומטרידה מאחר שמדובר בפעם השלישית בתוך פחות משבוע שבה נורות רקטות מרצועת עזה, ללא הצלחה, לעבר השטח הישראלי.

ארכיון


שלשום נורו ממרכז הרצועה שתיים או שלוש רקטות שנפלו בשטח הפלסטיני, בישראל לא הופעלה אזעקה גם במקרה זה. תושבים רבים סיפרו לחדשות 2 Online על רעשי פיצוץ עזים והדים שנשמעו מהרצועה והטרידו את מנוחתם. במוצאי שבת נורו שתי רקטות שנפלו גם הן סמוך לגדר בצד הפלסטיני, בכל התקריות הללו צה"ל נמנע מלהגיב עד כה.