ירי הרקטה: "נקמה על רצח התינוק"

ארגון "אחפאד א-סחאבה" המזוהה עם דאע"ש לקח אחריות לירי הרקטות לשטח ישראל מוקדם יותר היום. בהודעה שפורסמה ברשתות החברתיות נכתב כי הירי בוצע בנקמה על "כניסת מתנחלים להר הבית ורציחתו של התינוק עלי דוואבשה"

"נקמה על רצח התינוק", ארכיון (רויטרס)

ארגון המזוהה עם דאע"ש בעזה לקח אחריות על ירי הרקטה לעבר המועצה האזורית אשכול. בהודעה שפרסמו אנשי הארגון המכונה "אחפאד א-סחאבה" ברשתות החברתיות, נכתב כי הירי בוצע בנקמה על כניסת מתנחלים להר הבית והצתת הבית בכפר דומא ושריפתו למוות של התינוק עלי דוואבשה בכפר דומא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה שלוש רקטות נורו מרועת עזה לעבר שטח ישראל, כשאחת התפוצצה סמוך לגדר בשטח פתוח צפונית ליישוב כיסופים. אזעקה לא הופעלה מאחר שהרקטה לא סיכנה את היישובים באזור.

עבור תושבי הדרום, מדובר במציאות חדשה ומטרידה מאחר שמדובר בפעם השלישית בתוך פחות משבוע שבה נורות רקטות מרצועת עזה, ללא הצלחה, לעבר השטח הישראלי.

ארכיון


אמש נורו ממרכז הרצועה שתיים או שלוש רקטות שנפלו בשטח הפלסטיני, בישראל לא הופעלה אזעקה גם במקרה זה. תושבים רבים סיפרו לחדשות 2 Online על רעשי פיצוץ עזים והדים שנשמעו מהרצועה והטרידו את מנוחתם. במוצאי שבת נורו שתי רקטות שנפלו גם הן סמוך לגדר בצד הפלסטיני, בכל התקריות הללו צה"ל נמנע מלהגיב עד כה.