ירין ויובל במצב קשה: "מתפללים לבשורות טובות"

שיפור קל חל במצבם של שני החיילים שנפגעו אתמול בפיגוע הדריסה בשומרון. הם מאושפזים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים במצב קשה אך יציב, ולא נשקפת סכנה לחייהם. החברים ובני המשפחה ליד מיטותיהם: "אנחנו עדיין בהלם"

זירת הפיגוע, אמש

בבית החולים הדסה עין כרם מוסיף להיות קשה מצבם של שניים מהחיילים שנפגעו אתמול בפיגוע הדריסה בשומרון. הם מאושפזים במצב יציב, אך לא נשקפת סכנה לחייהם. "אנחנו מקווים להחלמה מהירה", אמר אביו של ירין אשכנזי, אביו של אחד החיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיילים הפצועים, ירין ויובל, חניכים בבית ספר למפקדי כיתות, הוצבו סמוך לזירת הפיגוע בשל החשש מאירועי טרור בתגובה לפיגוע בכפר דומא. המחבל דהר לעברם עם מכוניתו ופגע בהם בחוזקה. חייל שהיה איתם ולא נפגע הצליח לירות במחבל, שהתהפך עם רכבו ונפצע קשה.

אל בית החולים הגיעו גם חבריו של ירין מהחטיבה, שסיפרו על התחושה הקשה לגלות על הפציעה. "אנחנו עדיין בהלם. באנו ישר לפה מנהריה, ירושלים, מכל הארץ. ירין איתנו מהיום הראשון לצבא, הוא השתתף במבצע 'שובו אחים' וגם נפצע בעבר, זה רודף אותו לצערנו", סיפרו החברים.

"קשה אך יציב", ירין אשכנזי (באדיבות המשפחה)

משפחתו של החייל הנוסף שנפצע קשה, יובל, אמרה כי "אנחנו מודים לכולם על ההתעניינות ועל התפילות ומבקשת לשמור על פרטיותה. יובל במצב יציב ונמצא בידיים הכי טובות שאפשר. אנו מקווים ומתפללים לרפואה שלמה ומהירה ולבשורות טובות בקרוב".

"לא נגרמו לחיילים נזקים בלתי הפיכים"

פרופ' אבי ריבקין, מנהל האגף לשעת חירום טראומה בבית החולים, עדכן על מצבם של השניים: "הפצועים נמצאים ביחידות לטיפול נשימתי נמרץ. הם עברו במהלך הלילה סדרה של ניתוחים על ידי צוותים ניאו-כירורגים, אורתופדים ופה-ולסת, כרגע אחד מהם יעבור כמה ניתוחים (קיבוע) ואנחנו לאט לאט נתקדם בטיפול שלהם".

"להבנתנו לא נפגעו מערכות פנימיות ועושה רושם שהם יחלימו", הוסיף פרופ' ריבקין. "צריך הרבה סבלנות, אני מקווה שהם יעזבו את בית החולים בשלום. לעניות דעתנו לא נגרמו להם שום נזקים בלתי הפיכים".