שוב: רקטות נורו מעזה ונפלו בעזה

בפעם השנייה השבוע ירי בוצע ממרכז רצועת עזה לכיוון ישראל, והרקטות נפלו בסמוך לצד הפלסטיני. אף ארגון לא לקח אחריות על הירי - שייתכן כי בוצע על רקע קריאות הארגונים הפלסטינים לנקמה

ארכיון (רויטרס)

שתיים או שלוש רקטות נורו הערב (חמישי) סמוך לחצות ממרכז רצועת עזה ונפלו בשטח הפלסטיני. לא הופעלה אזעקה בשטח ישראל. אחד התושבים סיפר לחדשות 2 Online כי שמע שריקות והדי פיצוצים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בתקרית השנייה השבוע: במוצאי שבת נורו שתי רקטות ונפלו סמוך לגדר בצד הפלסטיני. צה"ל נמנע מלהגיב לשיגורים הללו.

בימים האחרונים, בעקבות האירועים האלימים - ובראשם פשע השנאה בכפר דומא - איימו ארגוני הטרור בעזה לחזור ולירות לעבר ישראל כנקמה על רצח הילד עלי דוואבשה.

הבית שהוצת בכפר דומא

בסוף השבוע קרא ארגון הג'יהאד האסלאמי לכל פלגיו להסלים את התגובה להצתת בית המשפחה בכפר דומא והכריז על "יום זעם" בחמישי (היום). "המתנחלים הציוניים ביצעו פשע נתעב", נכתב במכתב שנשלח אל בני המשפחה המאושפזים במצב קשה. "זוהי אחריותנו להגן על עצמנו בכל מחיר".

בחודשים האחרונים נורו מספר רקטות מעזה לישראל, אך לא גרמו לנזק או נפגעים. ברוב המקרים לקחו אחריות ארגונים סלפים המזוהים עם דאע"ש ונאבקים בשלטון חמאס. למרות זאת, בישראל הפנו אצבע מאשימה לחמאס - ותקפו חזרה מטרות השייכות לארגון. "בישראל רואים בחמאס אחראי למתרחש ברצועה", הסבירו.