פצוע הפיגוע משחזר: "מיד הבנתי שזה פיגוע, זיהיתי את המחבל ויריתי"

סגן דניאל אלבז נפצע קל בפיגוע הדריסה בדרום השומרון שבו נפצעו עוד שני לוחמים קשה. אלבז היה גם זה שנטרל את המחבל עם נשקו. "זיהיתי רכב שמתקרב אליי במהירות גבוהה", סיפר. "הבנתי שמדובר בפעילות חבלנית"‎

"ב-15:00 ביצעתי המשימה שלי כחלק מהמשימות של הגזרה המבצעית בתגבור כוחות באיו"ש. ב-15:15 לערך אני מזהה רכב שמתקרב במהירות גבוהה. ממש לפני שהוא מגיע אליי, הוא מבצע פנייה חדה ופוגע בני ובשני חיילים שלי. אני מבין שזה פיגוע פחע"י, מזהה את המחבל, מנסה לצאת המרכב, יורה ומנטרל את האירוע".

סגן דניאל אלבז, מ"מ בבית הספר למקצועות החי"ר, שחזר הערב (חמישי) את פיגוע הדריסה בכביש 60, סמוך למעלה לבונה, שאירע מוקדם יותר היום ובו נפצעו שני לוחמי צה"ל. הוא עצמו נפצע קל, מצבם של החיילים האחרים מוגדר קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיגוע התרחש בעת שהלוחמים עסקו באבטחת הגזרה. החיילים שנפצעו קשה הם סובלים מפגיעות רב-מערכתיות. המחבל הוא תושב הכפר בידו, הממוקם צפונית-מזרחית לירושלים. הפצועים פונו לבתי החולים הדסה עין כרם בירושלים ובילינסון בפתח תקווה.

כתוצאה מירי החייל התהפך הרכב שבו נהג המחבל והוא נלכד בתוכו. מצבו קשה. מוקדם יותר התעורר חשש כי הוא נושא על עצמו אמצעי לחימה או שהרכב ממולכד. חמאס בירך על פיגוע הדריסה וכינה אותו "תגובה טבעית לפשעי הכיבוש ועדר מתנחליו בגדה".

מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל ליאור כרמלי, אמר בזירה כי "מממצאי התחקיר הראשוני בשטח עולה כי הכוח הצבאי שהוצב במקום בתגבור צירים הגיב כראוי ובמהירות לנטרול המחבל".

לזירת האירוע הוזעקו כוחות גדולים של צבא ומשטרה וכוחות ההצלה העניקו טיפול בשטח לפצועים. חלק מהפצועים פונו באמצעות מסוק לבתי החולים. הפרמדיקים בצלאל בן חמו, גבי רוזנפלד ויאיר שוסהיים סיפרו כי "כשהגענו למקום, ראינו רכב הפוך על הגג ובסמוך אליו היו בשולי הכביש ועל הכביש שלושה צעירים כבני 20. סביבם היו הרבה אנשים וכוח רפואי של צה"ל שהתחיל לטפל בהם. שניים מהפצועים היו מחוסרי הכרה וסבלו מפגיעת ראש ופגיעה רב מערכתית והפצוע השלישי היה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות בגפיים.

"התפצלנו וביחד עם צוותים רפואיים שלנו ושל צה"ל שהיו במקום הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים שכלל מתן נוזלים, הרדמה , הנשמה וטיפול תרופתי. לאחר שייצבנו את מצבם בשטח, פינינו את אחד הפצועים בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים הדסה עין כרם ואת הפצוע השני פינינו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לחבירה עם מסוק שנחת בסמוך. הפצוע השלישי שהיה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות בגפיים, לאחר שטופל בשטח הוא פונה לבית חולים בלינסון כשמצבו מוגדר קל", ציינו השלושה.