הפצועים בפיגוע הדריסה: חיילים

לאחר עדכון בני המשפחה, הותר לפרסום ששלושת הנפגעים בפיגוע הדריסה בדרום השומרון הם חיילי צה"ל: שניים מהם במצב קשה והשלישי במצב קל. הפצועים פונו מהמקום במסוק, המחבל הדורס נורה ופונה במצב קשה‎

הותר לפרסום: שלושת הפצועים שנפגעו בפיגוע הדריסה על ציר 60 סמוך למעלה לבונה מוקדם יותר היום (חמישי) הם לוחמים שעסקו באבטחת הגזרה. שניים מהם במצב קשה וחייל נוסף במצב בינוני. הם סובלים מפגיעות רב-מערכתיות. המחבל נורה על ידי חייל אחר שהיה במקום. הפצועים פונו לבתי החולים הדסה עין כרם בירושלים ובילינסון בפתח תקווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זירת הפיגוע (סוכנות תצפית)

כתוצאה מירי החייל התהפך הרכב שבו נהג המחבל והוא נלכד בתוכו. מצבו קשה. מוקדם יותר התעורר חשש כי הוא נושא על עצמו אמצעי לחימה או שהרכב ממולכד. חמאס בירך על פיגוע הדריסה וכינה אותו "תגובה טבעית לפשעי הכיבוש ועדר מתנחליו בגדה".

מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל ליאור כרמלי, אמר בזירה כי "מממצאי התחקיר הראשוני בשטח עולה כי הכוח הצבאי שהוצב במקום בתגבור צירים הגיב כראוי ובמהירות לנטרול המחבל".

לזירת האירוע הוזעקו כוחות גדולים של צבא ומשטרה וכוחות ההצלה העניקו טיפול בשטח לפצועים. חלק מהפצועים פונו באמצעות מסוק לבתי החולים. הפרמדיקים בצלאל בן חמו, גבי רוזנפלד ויאיר שוסהיים סיפרו כי "כשהגענו למקום, ראינו רכב הפוך על הגג ובסמוך אליו היו בשולי הכביש ועל הכביש שלושה צעירים כבני 20 . סביבם היו הרבה אנשים וכוח רפואי של צה"ל שהתחיל לטפל בהם. שניים מהפצועים היו מחוסרי הכרה וסבלו מפגיעת ראש ופגיעה רב מערכתית והפצוע השלישי היה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות בגפיים.

המחבל נלכד ברכב (סוכנות תצפית)

"התפצלנו וביחד עם צוותים רפואיים שלנו ושל צה"ל שהיו במקום הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים שכלל מתן נוזלים, הרדמה , הנשמה וטיפול תרופתי. לאחר שייצבנו את מצבם בשטח, פינינו את אחד הפצועים בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים הדסה עין כרם ואת הפצוע השני פינינו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לחבירה עם מסוק שנחת בסמוך. הפצוע השלישי שהיה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות בגפיים, לאחר שטופל בשטח הוא פונה לבית חולים בלינסון כשמצבו מוגדר קל", ציינו השלושה.

"לא נרפה מהמאבק בטרור"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס הערב לפיגוע ואמר: "המאבק בטרור הפלסטיני דורש מאיתנו נחישות ויד ברזל כלפי המחבלים ושולחיהם. אין בכוונתנו להרפות במאבק הזה, ואנו מפעילים את מיטב האנשים והיכולות כדי למנוע פיגועים נגד אזרחי ישראל. מול הטרור נלחמים באפס סובלנות, וכך אנו עושים".

יעלון הוסיף כי "'פיגועי האווירה' המבוצעים על ידי בודדים, כמו גם פיגועי ארגוני הטרור, מהווים אתגר לכוחות הביטחון, אשר ברוב המקרים מצליחים לסכל מבעוד מועד ניסיונות לפגוע ביהודים רק משום היותם יהודים. למרבה הצער, לא אחת משיגים המחבלים את מטרתם. אני מבקש לשלוח איחולי החלמה לפצועים בפיגוע ולשבח את החיילים על תגובתם המהירה, ואת כלל כוחות הביטחון על פעילותם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר זמן קצר אחרי הפיגוע: "ברצוני לשבח את פעולת חיילי צה"ל שהגיבו במהירות וניטרלו את המחבל הדורס, ולאחל החלמה שלמה לפצועים. תמוה בעיניי שאותם אלה שמיהרו לגנות טרור נגד פלסטינים, שותקים בשעה שהטרור מופנה נגד יהודים".

גם נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לאירוע ואמר כי הוא גאה בחיילים שהגיבו באופן מיידי ופגעו במחבל בפיגוע הקשה. "אין ולא תהיה לנו שום סבלנות לטרור. אני מחזק את ידי ראש הממשלה וכל ראשי מערכת הביטחון במאבק הבלתי מתפשר על זכותנו לקיים חיים של שגרה בכל מקום בארץ ישראל. יחד עם כל העם בישראל אני מייחל ומתפלל לבריאותם ושלומם של הפצועים".