3 פצועים בפיגוע דריסה ליד מעלה לבונה

טרור בשומרון: פלסטיני שנהג ברכב בכביש 60 פגע בשלושה הולכי רגל. שניים נפצעו קשה והשלישי בינוני. המחבל נורה על ידי חייל שהיה במקום, התהפך עם המכונית ונפגע קשה. כוחות צבא ומשטרה בזירה וצוותי מד"א העניקו טיפול לפצועים ופינו אותם לבתי החולים

פיגוע דריסה בשומרון: שלושה הולכי רגל נפצעו אחר הצהריים (חמישי) מפגיעת רכב פלסטיני בכביש 60, סמוך למעלה לבונה. מצבם של שניים מהפצועים מוגדר קשה ומצבו של פצוע נוסף בינוני. המחבל נורה על ידי חייל שהיה במקום וכתוצאה מכך התהפך הרכב שבו נהג והוא נלכד בתוכו. מצבו קשה. מוקדם יותר התעורר חשש כי הוא נושא על עצמו אמצעי לחימה או שהרכב ממולכד. הפצועים בונו לבתי החולים הדסה עין כרם בירושלים ובילינסון בפתח תקווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרכב הפוגע (סוכנות תצפית)

לזירת האירוע הוזעקו כוחות גדולים של צבא ומשטרה וכוחות ההצלה העניקו טיפול בשטח לפצועים. חלק מהפצועים פונו באמצעות מסוק לבתי החולים. הפרמדיקים בצלאל בן חמו, גבי רוזנפלד ויאיר שוסהיים סיפרו כי "כשהגענו למקום , ראינו רכב הפוך על הגג ובסמוך אליו היו בשולי הכביש ועל הכביש שלושה צעירים כבני 20 . סביבם היו הרבה אנשים וכוח רפואי של צה"ל שהתחיל לטפל בהם. שניים מהפצועים היו מחוסרי הכרה וסבלו מפגיעת ראש ופגיעה רב מערכתית והפצוע השלישי היה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות בגפיים.

"התפצלנו וביחד עם צוותים רפואיים שלנו ושל צה"ל שהיו במקום הענקנו לפצועים טיפול רפואי מציל חיים  שכלל מתן נוזלים , הרדמה , הנשמה וטיפול תרופתי. לאחר שייצבנו את מצבם בשטח, פינינו את אחד הפצועים בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים הדסה עין כרם ואת הפצוע השני פינינו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לחבירה עם מסוק שנחת בסמוך. הפצוע השלישי שהיה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות בגפיים, לאחר שטופל בשטח הוא פונה לבית חולים בלינסון כשמצבו מוגדר קל".

אזור הדריסה

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר זמן קצר אחרי הפיגוע: "ברצוני לשבח את פעולת חיילי צה"ל שהגיבו במהירות וניטרלו את המחבל הדורס, ולאחל החלמה שלמה לפצועים. תמוה בעיניי שאותם אלה שמיהרו לגנות טרור נגד פלסטינים, שותקים בשעה שהטרור מופנה נגד יהודים".

גם נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לאירוע ואמר כי הוא גאה בחיילים שהגיבו באופן מיידי ופגעו במחבל בפיגוע הקשה. "אין ולא תהיה לנו שום סבלנות לטרור. אני מחזק את ידי ראש הממשלה וכל ראשי מערכת הביטחון במאבק הבלתי מתפשר על זכותנו לקיים חיים של שגרה בכל מקום בארץ ישראל. יחד עם כל העם בישראל אני מייחל ומתפלל לבריאותם ושלומם של הפצועים".

זירת הפיגוע (סוכנות תצפית)

ביום שני האחרון נפצעו שלושה בני אדם לאחר שבקבוק תבערה הושלך לעבר רכב ישראלי בכביש בית חנינא בצפון-מזרח ירושלים, סמוך למחלף בן ציון. ענבר אזרק, בת 27, נפצעה באורח בינוני כתוצאה מכוויות.

בעלה שהיה עמה ברכב באותה שעה לא נפגע. בעקבות האירוע הידרדר הרכב ופגע במשאית ובכלי רכב נוסף. מתנדב איחוד הצלה בן 20 שהיה בתוך אחד מכלי הרכב נפצע באורח קל. צעיר נוסף נפצע קל משאיפת עשן ומכוויות בגפיים העליונות, לאחר שניסה לכבות את הרכב הבוער עם מטף כיבוי.