הוריו של העצור המנהלי: "רוצים את הבן בחזרה בבית"

במסיבת עיתונאים מיוחדת התייחסו שרה וגדליה מאייר למעצר החריג של בנם. "אתמול בלילה דפקו בדלת ולקחו אותו לחצי שנה", אמר אביו, "הם היו צריכים לעצור מישהו והוא השעיר לעזאזל". מרדכי מאייר, תושב מעלה אדומים בן 18, נעצר אתמול בצו מנהלי שעליו חתם שר הביטחון יעלון

התייחסות ראשונה של משפחת העצור המנהלי: הוריו של מרדכי מאייר, תושב מעלה אדומים בן 18 שנעצר אמש (שלישי) בצו מנהלי לחצי שנה, כינסו אחר הצהריים (רביעי) מסיבת עיתונאים ובה התייחסו למהלך החריג של מערכת הביטחון במסגרת המאבק בטרור היהודי. "אני רוצה את הבן שלי בבית, הוא ילד טוב", אמרה אמו של מרדכי, שרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו אזרחי ארצות הברית, נולדנו בארצות הברית, הייתה לנו שם פרנסה טובה ועזבנו את הכל כדי לבוא לפה בגלל שאנחנו אוהבים את ישראל", הוסיפה האם. "גידלנו את הילדים שלנו לאהוב את הטבע, את הבריות, הילדים שלנו אוהבים את ישראל ואנחנו בשוק".

"אתמול בלילה הייתה דפיקה בדלת, הראו לנו צו ולקחו אותו לחצי שנה", סיפר האב גדליה. "לא אמרו אף מילה על למה, חשד כלשהו, שום דבר, רק שהם לוקחים אותו לכלא. גילינו שבישראל יכולים לקחת ילד בן 18 לחצי שנה בכלא מבלי להאשים אותו בשום דבר. הם היו צריכים לעצור מישהו והוא השעיר לעזאזל".

ההצתה בכנסיית הלחם והדגים (כבאות צפון)

"מדרון חלקלק" 

"מדובר במסע יחסי ציבור של שב"כ בחסות שר הביטחון שחתם על נייר שלא שווה את מה שנכתב עליו", אמר עו"ד עדי קידר המייצג את המשפחה. "הוא נעצר פעמיים, נחקר בצורה הכי דורסנית ואלימה שיכולה להיות ולא גילו שום דבר עליו. להכניס אותו לכלא לחצי שנה בלי משפט זה דבר מגונה שלא יעלה על הדעת".

גם עו"ד יובל זמר, המייצג את המשפחה, הפנה אצבע מאשימה לעבר שירות הביטחון הכללי. "אם שב"כ לא מצליח, בכלים שיש לו, לפורר תשתית של 30 ילדים בגבעות אז הבעיה היא שלו ולא של הילדים", אמר. "אנחנו פתח מדרון חלקלק ואם הסיפור יעבור לסדר היום, מחר כל מי שישתתף בהפגנה עלול למצוא את עצמו במעצר מנהלי. הראשונים שצריכים להצטרף אלינו במאבק הם ארגוני זכויות אדם שמזוהים עם השמאל".

שר הביטחון יעלון חתם אמש על צו המעצר של מאייר "במסגרת מעורבותו בפעילות אלימה ובפיגועי טרור שאירעו לאחרונה כחלק מקבוצת טרור יהודית", כך נמסר מלשכת שר הביטחון. בתחילת השבוע הוצא נגד מאייר צו מעצר בית מנהלי והרחקה מיהודה, שומרון, ירושלים, יד בנימין וצפת. בשבוע שעבר הוא שוחרר בתום מעצר ממושך בגין חשד להצתת כנסיית הלחם והדגים בצפון.

צו המעצר המנהלי

"איבוד שליטה של משרד הביטחון"

בארגון חננו תקפו בחריפות את המעצר המנהלי של מאייר וטענו כי מדובר ב"איבוד שליטה במשרד הביטחון" וב"התנהלות פופוליסטית של הרשויות". לדברי הארגון, "השימוש הדרקוני בצווים אלו עוקף את בתי המשפט ובעצם מייתר את קיומם במדינת ישראל".

אמש התייחס שר הביטחון יעלון לתופעת הטרור היהודי. "בשבוע החולף היטלטלה ישראל באירועים אשר אם לא נילחם בהם עד חורמה - נמצא את יסודות הבית מתערערים ואת המפעל הציוני עלול לאבד את זכותו המוסרית והערכית", אמר יעלון בטקס הענקת ציון למופת שיקומי.

"לא נאפשר פגיעה באחר רק משום שהוא אחר, ולא נסבול מעשי טרור כפי שבוצעו בכפר דומא ובמצעד הגאווה בירושלים, אשר הובילו לרציחתם של תינוק ונערה", הוסיף יעלון. "חובתנו להציב גבול ברור של אפס סובלנות וסלחנות למתלהמים ולמסיתים, לפורעי החוק ולמדיחים לטרור. עלינו להניח ידנו לא רק על המחבלים הצומחים לבושתנו מתוכנו, אלא גם על שולחיהם ועל מי שמזין אותם, ולטפל בהם כפי שמטפלים בארגוני טרור, שכן טרור הוא טרור ולא משנה מהיכן מגיע, ובטרור נלחמים ללא פשרות".