במשטרה מבהירים: פתחנו מוקד, אך לא נתקלנו במבוי סתום

פתיחת מוקד המידע לחקירת מקרה ההצתה בכפר דומא לפניות הציבור עוררה ביקורת כלפי המשטרה. הבוקר הבהירו כחולי המדים כי "עזרת הציבור היא חלק בלתי נפרד בפענוח", והדגישו: הציבור מוזמן לפנות בכל שעה למוקד 100. כך נשמעות השיחות למוקד

הביקורת שספגה המשטרה בעקבות הפנייה לציבור בבקשה לעזרה בפיענוח רצח התינוק בהצתה בכפר דומא לפני כשבוע, הובילה את ראשיה להבהיר: "עזרת הציבור היא חלק בלתי נפרד בסיוע בחקירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממחוז ש"י נמסר כי המשטרה פונה לעזרת הציבור בדרך כלל באירועים של נעדרים, תאונות פגע וברח ובמקרים חריגים בהם החקירה הגיעה למבוי סתום. עם זאת הם טוענים כי "לא כך במקרה המדובר".

"לאחר מחשבה של צוות החקירה הוחלט כי חקירת הרצח בכפר דומא עומדת בראש סדר העדיפויות ולכן צריך לנצל את כל הכלים העומדים לראשות המשטרה", הסבירו. "אם אזרח ישראלי או פלסטיני ראה שמע או יודע כל פרט שיכול לסייע בחקירה עדיף מוקדם קרוב לזמן האירוע כשעוד זוכרים טוב טוב את הפרטים".

הצצת הבית בכפר דומא

רק בשעות הפעילות?

בהודעת המשטרה מאתמול נמסר כי "כל מי שיש בידיו מידע או כל פרט שעשוי לסייע בפיענוח הרצח מוזמן להתקשר למוקד המידע בין השעות 08:00-22:00". שתי שיחות ביצענו אל מוקד המידע שבוצעו 22:30 אמש וב-6:30 הבוקר נענו בהודעה: "הגעתם למענה הקולי של 050-8386626, בהישמע הצליל נא להקליט את ההודעה".

לשאלה מדוע מוקד המידע פעיל רק בין השעות הללו, הבהירו בארגון כי "ניתן לפנות בכל שעות היממה למוקד 100, אך מספר הסלולרי שמופיעה בהודעה מטפל ישירות בחקירת האירוע והמידע זורם ישר לגוף המקצועי שנותן מענה און ליין".

נזקי השריפה והתינוק שנרצח, עלי דוואבשה

בשיחה למוקד המידע בשעות הפעילות סיפר החוקר שבצד השני כי אזרחים רבים כבר יצרו קשר ומסרו מידע. "כל הזמן פונים אלינו ונותנים לנו פרטים", אמר השוטר. "הכל נבדק".

במחוז ש"י אמר טוענים כי עד כה נבדקים מספר כיוונים שעוד צריכים לקבל אימות. "קיבלנו שיחות רבות בהן הצעות עזרה, וכמו במוקד 100 גם הטרדות, אך הכל מתגמד לעומת המשימה", אמר גורם במחוז.